معرفی یک سازمان خلاق،یک مدیر خلاق و یک فکر بکر

 

4.طراحی فلش کارت های جیبی برای دروس عمومی که حمل آنها راحت باشد و دانش آموزن بتوانند در هر حالی (از جمله اتوبوس،خیابان،مهمانی...) از زمان خود بهترین بهره را ببرند.

5.معرفی جعبه ی لایتنر،به عنوان یک افزار آموزشی  مرور نکات.

6.استخدام افرادی که به عنوان پشتیبان،لحظه به لحظه دانش آموزان را از نظر درسی حمایت و پشتیبانی کنند.

7.طرح آموزش رایگان به مناطق محروم

8.طرح عوض نمودن کتاب های قدیمی قلمچی با کتاب های جدید و پرداخت مبلغ اندک

و بسیاری اقدامات خلاقانه دیگر که قلمچی را تبدیل به یک آموزشگاه کامل و مورد اطمینان میکنند.

 

نمونه یک مدیر خلاق:

به نظر من،آقای "جواد سهامیان مقدم" رییس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی بیمه ایران،نمونه ای از یک مدیر موفق هستند.

در کمتر از  2 سالی که ایشان به مدیریت کل شرکت بیمه ایران منسوب گردیده اند،با ارائه چندین بیمه جدید،افراد بیشتری را در زمینه های مختلف خانوادگی،شغلی،امنیتی و ... از نعمت بیمه بهره مند کرده اند.

از جمله این بیمه ها میتوان به بیمه اشخاص در زمینه های زیر اشاره کرد:

بیمه عمر تامین آتیه فرزندان:در این نوع بیمه،بیمه گذار،خود را به نفع فرزندان زیر 18 سال بیمه میکند و چنانچه بیمه شده فوت کنند،بیمه گر متعهد است تا سن 18 سالگی کوچکترین فرزند بیمه شده مستمری مربوطه را پرداخت نمایند.

بیمه مهریه:بیمه نامه مهریه تضمینی مطمئن برای پرداخت تمام یا قسمتی از مهریه و پشتیبانی مالی مناسب است که زوجه میتواند از مزایای آن بهره مند شود.

بیمه تامین جهزیه:در این بیمه نامه پدر،مادر یا هر شخص دیگری که مایل با تامین آینده دختر بوده،خود را بیمه میکنند و در صورت فوت افراد بیمه شده،دختر مورد نظر از بیمه نامه استفاده میکند.

و همچنین بیمه های بسیاری در زمینه های مختلف شغلی از جمله بیمه کشتی یا بدنه هواپیما و غیره.

لازم به ذکر است که در مدت زمانی که ایشان مدیر بیمه ایران در استان خراسان رضوی بودند،بیمه جدیدی به نام "بیمه زائر" ایجاد کرده اند که زائرین حرم مطهر امام رضا(ع) میتوانند حتی به مدت چند ساعت  خود را بیمه کنند و از گزند سارقین در امان بمانند.

نمونه ی دیگری از خلاقیت ایشان در مدیریت شرکت بیمه،الکترونیکی کردن سیستم پرداخت ها در زمان تصادفات میباشد.

به این شکل که در صورت بروز تصادف،مامورین بیمه در محل حادثه حضور پیدا کرده،از صحنه ی تصادف عکس گرفته و توسط اینترنت برای کارشناسان فرستاده،و همان لحظه با تشخیص میزان خسارت،چک بیمه شدگان به آنها پرداخت میشود و افراد بیمه شده از دردسر رفت و آمدهای مداوم به شعبات بیمه برای گرفتن خسارت راحت میگردند.

 

معرفی یک فکر بکر:

اگر شما هم گوشی موبایل sony دارید،میتوانید این فکر بکر را در گوشی خود عملی کرده و از مزایا و راحتی آن لذت ببرید!

میخواهم نرم افزاری معرفی کنم که از نظر من ایده اولیه آن بسیار ایده ی نو و فکری بکر بوده است.این نرم افزار که سیمرغ نام دارد؛به راحتی در گوشی موبایل نصب میشود و میتوان از آن استفاده کرد.سیمرغ راهنمای بسیار کاملی از سینما های تهران و برنامه های روز آنهاست.

بدین شکل که وقتی وارد سیمرغ میشوید میتوانید اطلاعات بسیار کاملی از جمله:نام سینما ها،آدرس و شماره تلفن آنها،فیلم های به نمایش گذاشته شده در تک تک سینما ها و ... را مشاهده نمایید.حتی این امکان وجود دارد که لیست سینما ها را بر اساس حروف الفبا مرتب،سینمای مورد نظر را پیدا کرده و در صورتی که فیلم دلخواه شما را نمایش میداد(چون همانطور که گفتم لیست فیلم های روی پردهی همه ی سینماها عرضه میشود) جهت اطلاع از سانس های دقیق فیلم،با شماره تلفن سینما تماس بگیرید.

حتماً برای شما هم  اینسؤال پیش خواهد آمد که با توجه به تغییر مداوم برنامه های سینماها،این نرم افزار چگونه خود را به روز نگه میدارد؟

جواب این است که در خود نرم افزار با انتخاب گزینه ی update میتوانید به سادگی برنامه ی همه ی سینما ها را update نمائید.به این شکل که با انتخاب این گزینه،سیمرغ از شما اجازه میگیرد که 1 پیام کوتاه از خط شما ارسال کند و با فرستادن این پیام کوتاه،نرم افزار شما update خواهد بود.

بدین ترتیب در وهله ی اول کاربران این نرم افزار به سادگی و فقط با هزینه ی یک پیام کوتاه میتوانند از برنامه ی همه سینماهای تهران آگاه شوند؛حال آنکه بدون استفاده از سیمرغ باید با تک تک سینماهای مورد نظر تماس میگرفتند و هزینه ی خیلی بیشتری برای این تماس ها میپرداختند.

و در درجه دوم،به ازای هر پیام کوتاه update مخابرات و فرد سازنده ی سیمرغ(با گرفتن درصدی از سود پیام کوتاه) از سود آن بهره مند خواهند شد.

 

/ 0 نظر / 154 بازدید