اسامی 4 شرکت به همراه بازار هدف و تقسیم بازار آنها

به نام خدا

1. فروشگاه لوازم خانگی تهران کالا :  بازار هدف آن کلیه خانواده ها هستند. یک بازار تمرکزی محسوب می شود، که تمرکزآن روی عرضه لوازم خانگی است. هم چنین برای هر کدام از محصولات بر اساس مشخصات و ویژگیهای مختلف آن وسیله – برای مثال یخچال – دسته بندی و تفکیک صورت گرفته است .بنابر این از این جهت یک بازار تفکیکی نیز محسوب می شود .عوامل موثر در تقسیم بازار آن ، عوامل جغرافیایی و جمعیت شناسی و عوامل روانکاوی است .  

  :  آدرس سایت http://www.tehrankala.com/ 

2. موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان : بازار هدف آن عمدتا کاربران اینترنت هستند. این موسسه در سایت خود محصولات فرهنگی اش را در طبقه بندی های مختلف قرار می دهد .هدف این موسسه بیشتر اطلاع رسانی و زمینه های آن اجتماعی، سیاست، خانوادگی، ورزشی، ... است.جزء بازار تفکیکی محسوب می شود .عوامل جغرافیایی و جمعیت شناسی ، در تقسیم بازار آن موثر بوده .

آدرس سایت : www.tebyan.net  

3. شرکت  ال جی : محصولات آن در 3 دسته کلی طبقه بندی شده که هر کدام بازار هدف مخصوص به خود را دارند. مثلا محصولات الکترونیکی آن مانند اجزای کامپیوتر و گوشی موبایل و ...که بازار هدف آن تقریبا تمام افراد جامعه هستند . لوازم برقی خانگی نیز به همین صورت .بازار آن تفکیکی است .

آدرس : www.lg.com

4. شرکت سامسونگ: این شرکت نیز مانند ال جی یک بازار تفکیکی است .

آدرس : www.samsong.com

  

/ 1 نظر / 229 بازدید
بیژن آریا

درود بر گرامی همدل. 9سالی هست که وبلاگ نویسم. تاکنون کوشش کردم درحد و اندازه های ملی باقی مانده و وارد سیاست نشوم. اما اکنون وضعیت ایران را به گونه ای دیدم که اگر بخواهم کناره گیری کنم به زیان ایران عزیزمان تمام میشود. آمدم تا به همه وبلاگ نویسان بگویم: روزی صفحه سفید شناسنامه برای من هم موجب افتخار بود ولی اگر این صفحه در این دوره سفید بماند موجب ننگ میشود. ماباید به خاطر نجات ایران هم که شده به کسی غیر از احمدی نژاد رای دهیم. من از تمامی وبلاگ نویسان عزیز که از وضع موجود ناراضی هستند خواهش میکنم، تحریم انتحابات را کنار گذاشته و با حظور در پای صندق های رای مشت محکمی بر دهان کسانی بگوبند که میخواهند انتخاب خود را بر مردم تحمیل کنند. دوستان عزیزی که می خواهند دلایل نارضایتی من از این دولت را بدانند به تارنگارم(وبلاگم)آمده و نوشته ای که درباره انتخابات نوشته ام را بخوانند. به امید روزهای بهتر،دست آوردها و پیشرفت های بیشر در عرصه های جهانی... ××کوچک فرزند ایران زمین×× بیژن آریا