نویسنده : فرزانه - ساعت ۸:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٩
 
مدیریت ریسک کاربرد سیستماتیک سیاست‌های مدیریتی، رویه‌ها و فرایندهای مربوط به فعالیت‌های تحلیل، ارزیابی و کنترل ریسک می‌باشد. مدیریت ریسک عبارت از فرایند مستندسازی تصمیمات نهایی اتخاذ شده و شناسایی و به‌کارگیری معیارهایی است که می‌توان از آنها جهت رساندن ریسک تا سطحی قابل قبول استفاده کرد.

[


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : فرزانه - ساعت ۱۱:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱۳
 

این کتاب در خصوص مبانی ونظریه های مختلف مدیریت و ویژگی های مدیران موفق می باشد . که به صورت خلاصه آمده است.


نظرات ()
 
 
 
نویسنده : محمد حسین برگی - ساعت ۱٢:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱۳
 

 

محمد حسین برگی 8513003

 

مدیر یک دقیقه ای کتابی است که رمز و ارز موفقیت مدیریت صحیح را به صورت دستانی بین می کند.جریان از این قرار است که مردی جوان برای یافتن مدیری لایق به جستجو می پردازد تا با آشنایی با تجارب او مدیر لایقی شود.با جستجو و بررسی انواع مدیران در کل دنیا به دو روش مدیریتی:1-استبدادی و خود رای 2-دمکرات و آزادی خواه  برخورد می کند.گروه اول به فکر منافع سازمان و خود هستند و گروه دوم به فکر کارکنان و از نظر او این نوع مدیریت کامل نبود تا اینکه در جستجوهایش با مدیری آشنا می شود که در امر مدیریت بسیار موفق است و خود را مدیر یک دقیقه ای می نا مد با جلسه ای که با مدیر یک دقیقه ای برگزار میکند او رمز خود را در این می داند که هم باید به افراد سازمان اهمیت داد هم به نتایج سازمان و از نظر او اگر افراد نسبت به خودشان احساس خوبی داشته باشند نتیجیه کارشان بسیار خوب خواهد بود.مدیر موفق معاونین خود را برای بررسی بیشتر و ادامه تحقیقات مرد جوان به او معرفی کرد و مرد جوان آقای ترنل را به عنوان اولین راهنما انتخاب کرد.

طی جلسه که با آقای ترنل دارد ،آقای ترنل اولین اصل مدیریت یک دقیقه ای را اهداف یک دقیقه ای می داند فلسفه انتخاب این چنین اسمی به این است که هدف به قدری مختصر و کامل باشد که با صرف وقته کمی خوانده شود.همچنین آقای ترنل درباره نحوه انتخاب این هدف نیز توضیح می دهد و اینکه همیشه بین کاری که افراد یک سازمان کار خود می دانند و آنچه مدیر انتظار دارد اختلاف است و برای رفع این اختلاف طی جلسه ای مدیر و افراد  باید اهداف یک دقیقه ای خود را کاملا واضح و روشن مشخص کنند و افراد سازمان هر روز به مدت یک دقیقه به بررسی عملکرد و اهداف بگذارند و اینکه ایا هدف با عملکرد آنها مطابقت دارد یا نه.

 


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : محمد حسین برگی - ساعت ۱٢:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱۳
 

 

محمد حسین برگی  8513003

 

بسیاری از ما بندرت دست از کار می کشیم و فکر می کنیم مشغول انجام چه کار بزرگی هستیم و مهمتر از همه ،باید بپرسیم چرا به آن اولویت بخشیده ایم که در درجه اول داریم آنرا انجام می دهیم.به تدریج تقییراتی در چگونگی استفاده از وقت خود ایجاد کنید و بدین وسیله تضمین کنید که توجه خود را بر کارهای مهم متمرکز کنید.

کارایی یا تأثیر

مسئله که در مدیریت زمان مهم است ،درک تفاوت بین کارایی و تأثیر است.کارایی:انجام دادن درست کارهاست،تبعیت از قوانین،روندها و نظام هایی است که مناسب هستند.تأثیر:انجام دادن درست کارهاست،توجه به آن مسائلی که باید در موقعیت بخصوصی انجام شوند تا نتایج مثبتی به بار آورند.ما غالبا وقت زیادی صرف می کنیم تا کار آمد باشیم به جای اینکه بر موثر بودن متمرکز شویم.

آگاه بودن از شغلتان

اگر شما در سمتی مشغول به کار کنند،ممکن است برای توضیح آنچه که باید انجام دهید شرح وظایفی داشته باشید،اما آنچه واقعا ما انجام می دهیم بعضی وقت ها هیچ شباهتی به شرح وظایف مکتوبمان ندارد .ایده شرح وظایف ،روش عملی است که بر رسیدن به نتایج مثبت  تمرکز دارد.شرح وظایف را می توان با مطرح کردن سوالاتی همچون:"هدف از کار من چیست؟من باید به چه نتیجه برسم؟" تعیین کرد باید سعی کنید این توضیح را به یک تک جمله منحصر کنید.

 


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : محمد حسین برگی - ساعت ۱٢:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱۳
 

محمد حسین برگی ٨۵١٣٠٠٣

مقدما به شرح توضیحاتی راجع به 7 عادت میپردازیم.از آنجا که این عادتها اصولی درونی شده اند که مانند ریشه های مشترک عمل میکنند،در هر زمینه ای قابل اجرا هستند.در مورد افراد و سازمانها(خواه سازمان خانواده,خواه سازمان های خصوصی) به طرزی یکسان عمل میکنند.بسیار مهم است که این عادات را ابتدا فرا بگیریم،سپس آنها را در مدت کوتاهی به بقیه آموزش دهیم و سعی کنیم در زندگی عادی خود آنها را عملی سازیم.زیرا وقتی مطلبی را به کسی آموزش میدهیم،خود بهتر و عمیق تر مطلب را درمی یابیم

برداشت های ما منشا گرایش ها و رفتارها و در نتیجه منشا روابط ما با دیگران هستند؛و تغییر سرنوشت میتواند در زندگی شخصی و اجتماعی و حرفه ای ما پیشرفتهای چشمگیری ایجاد کنند.

عادت را اشتراک دانش،اشتیاق و مهارت معنی میکنیم،یعنی اینکه بدانیم چه کاری را،به چه شیوه ای باید انجام داده و به انجام آن میل داشته باشیم.

میتوان گفت خوشبختی)نتیجه ی مورد دلخواه( این توانایی است که از آنچه اکنون میخواهیم،دست بکشیم تا آنچه را سرانجام میخواهیم دارا باشیم.گاه مستلزم اندکی ایثار و فداکاری  است،یعنی از تصاحب "تولید"(نتیجه ی مطلوب( در حال حاضر چشم بپوشیم و روی "قابلیت تولید" سرمایه گذاری بیشتری کرده تا در نهایت ما را به تولید افزونتری برساند.مفهوم موثر بودن ایجاد تعادل بین این 2  است.

نکته ی بسیار مهم و اساسی در مورد 7 عادت جهش بین اتکا به اتکای متقابل است.این عادت ها ما را از حالت وابستگی کامل (اتکا( میرهانند،به استقلال میرسانند و در مرحله ی بعد به همکاری گروهی)اتکای متقابل( دست می یابیم.

 


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
 

سیده فاطمه امینی ، ریحانه خواجه پیری

مقدمه

 اهداف این کتاب، راهنمایی شما برای آغاز و ادامة کسب و کار، آموزش مدیریت کسب و کار، ایجاد انگیزه برای راه‌اندازی کسب‌ و کارهای تازه و معرفی کارآفرینان مشهور است.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : سیده فاطمه امینی - ساعت ۱٠:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٢
 

سیده فاطمه امینی ،‌ریحانه خواجه پیری

آشنایی

موثر بودن ، خواه در زندگی شخصی خودمان و خواه در زندگی دیگران ، محصول "منش" ماست ، نه ثمره قواعد و فنونی برای اداره یا کنترل کردن دیگران . هفت عادت توصیه شده در این کتاب ، برنامه ای برای ایجاد تغییر بنیادی و پایدار است . مشروط بر اینکه آنها را به خوبی بیاموزیم ، به دیگران تعلیم دهیم و متعهد شویم که در زندگی روزمره به کار گیریم .


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : سیده فاطمه امینی - ساعت ۱٠:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٢
 

سیده فاطمه امینی  ،  ریحانه خواجه پیری

یک سازمان و مدیر خلاق

 

تائی چی اوهنو، مدیر عامل سابق تویوتا و معمار سیستم تولید تویوتا، 40 سال تلاش بی‌وقفه  برای ساختن این سیستم کرد که بعدها به تولید ناب نیز معروف شد .

 

 


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
 

سیده فاطمه امینی ، ریحانه خواجه پیری

 

 ١٢٠قانون در رابطه با چگونگی دستیابی به موفقیت


  (1  
قانون علت و معلول

هر چیز به دلیلی رخ می دهد . برای هر علتی معلولی هست ، و برای هر معلولی علت یا علت های بخصوصی وجود دارد ، چه از آنها اطلاع داشته باشید چه نداشته باشید . چیزی به اسم اتفاق وجود ندارد .


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
 

 سیده فاطمه امینی    ،   ریحانه خواجه پیری

 •مدیر   

      •معاون انضباطی            

            •دانش آموزان                   
            •مستخدم و سرایدار     
            •دفتردار      

      •معاون پرورشی                  
            •اپراتور کارهای کامپیوتری          
            •دانش آموزان     
            •کتابدار    

    •معاون آموزشی                    
             •4 مربی راهنما و مشاور
             •دانش آموزان    
             •دبیران        
             •برنامه ریز             
             •مسئول سایت                            
             •مسئول و متصدی آزمایشگاه

    •حسابدار


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : سیده فاطمه امینی - ساعت ٩:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٢
 

سیده فاطمه امینی ، ریحانه خواجه پیری

یادگیری سازمانی پارادایم جدید در مدیریت؟ 

مقدمه
گرچه بحث بر سر اهمیت یادگیری سازمانی طی دهه اخیر توسعه یافته است،اما این موضوع مفهومی جدید نیست. ارگریس بیش از چهل سال است که در مورد آن مباحثی مطرح ساخته است. اما به هرحال شکی نیست که علاقه به مفهوم یادگیری سازمانی یا سازمان یادگیرنده به طور قابل ملاحظه ای از دهه19990 افزایش یافت.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : زهرا مجلل - ساعت ٤:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٢
 

 در گذشته به دلیل خصوصیات رقابتی آن عصر ، تولید انبوه  و بازاریابی انبوه مزیت رقابتی محسوب می شد . اما در دنیای امروز که روند حرکت کسب وکار به سمت افزایش رقابت است ، مزیت رقابتی سازمان ها در تولید تک به تک  و بازاریابی تک به تک است . در این شرایط تمام دغدغه های شرکت ها آن است که علاوه بر جذب مشتریان جدید ، مشتریان قدیمی خود را نیز حفظ کند و البته حفظ مشتریان قدیمی اهمیت بیشتری دارد چون هزینه کمتری برای آنها دارد ...


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : فرزانه - ساعت ۱٢:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱۱
 

-عامل باشید 2-ذهنا از پایان آغاز کنید 3-نخست امور نخست را قرار دهید 4-برنده / برنده بیاندیشید 5- نخست بخواهید بفهمید،آنگاه جویای تفاهم باشید 6-نیروی جمعی ایجاد کنید 7-اره را تیز کنید.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : فرزانه - ساعت ۱٢:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱۱
 

سازمان مایکروسافت......................مدیر خلاق:بیل گیتس.....فکر خلاق:

ساخت اولین سیستم عاملهای  کامپیوتری..............نرم افزارهای کاربردی مثل office..........در حال طراحی بازیهای کامپیئتری جدید..............


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : راضیه سادات ساطع - ساعت ۱۱:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱۱
 
صد کلید موفقیت در کار
مولف:دکتر ریچارد کارلسون-مترجم:سهیلا موسوی رضوی-انتشارات نسل نو اندیش
 
 
درمحیط کار از کاه کوه نسازید.به جای لعنت کردن تاریکی شمعی روشن کنید. داشتن روحیه سگ دو زدن را کنا بگذارید
وبا توصیف مسئولیت های خود به گونه ای سالم تر،فردی آرامتر شوید وزندگی شیرین تری خلق کنید
همچنانکه ذهن شما  در جهتی مثبت تر متمرکز شده است و به جای درگیریهای عادی روزمره به نعمات  روز خود توجه کنید متوجه جنبه های نامرئی زندگی خود شوید.آنگاه به هرجا نگاه کنید متوجه فرصت های رشد شخصی وروحی خواهیدشد
به خاطر داشته باشید سپاسگذاری کنید،در امور خیریه سهیم شوید،با نظم آشتی کنید،شگفت زده شوید از اینکه به دفعات کارها به خوبی پیش میرودو...کتاب در دانشکده معارف موجوداست


نظرات ()
 
 
 
نویسنده : راضیه سادات ساطع - ساعت ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱۱
 

به نام خدای  بزرگ 

کسب و کار بربال اندیشه

 نوشته بیل گیتس- ترجمه عبد الرضا رضایی- نشر فرا

دنیای امروز دنیای اطلاعات،ارتباطات وسرعت وشتاب است.اگر ویژگی دهه ی 80 رویکرد به کیفیت و دهه 90 دوران مهندسی دوباره و فرایند ها بوده است،دهه ی 2000 را باید  دوران شتاب نامید.

امروزه لفظ  کشور های  توسعه یافته وتوسعه نیافته به کشور های تند و کند  تبدیل شده است.در کشور ها ی تند همه چیز از تولید و تجارت گرفته تا تصمیم گیریهای سیاسی و نوآوری و خلاقیت ومهم تر از همه، جریان داده ها و اطلاعات و دانشف سریعتر اتفاق می افتد ودر نتیجه در این کشور ها، ثروت و قدرت تندتر تولید میشود.حال انکه کشورهای کند که در حصاری از موانع ملی گرفتار آمده اند،همه چیز در آنها به کلی جریان دارد.

در چنین دنیایی جریان اطلاعات همچون  خون زندگی بخش در رگهای سازمان است. شرکت های پیروز مند دهه آینده آنهایی خواهند بود که ابزار های دیجیتالی را برای باز آفرینی روش کار خود به خدمت گرفته اند.شرکت ها میتوانند به یاری یک سیستم  عصبی دیجیتال با شتاب اندیشه به کسب و کار  بپردازند.

در زمانه انفجار اطلاعات ومفاهیم،تغییر را نمی توان مهار نمود ولی میتوان از آن جلو افتاد.

روان بودن جریان اطلاعات ، برجسته ترین ویژگی سازمان ها در دوره دیجیتالی است.چنانچه اطلاعات مناسب دردسترس افراد مناسب قرار گیرد، فرصت های طلایی فراوانی  در انجام و گسترش  فعالیت های  راهبردی  به وجود می آید. هم چنین 90% از نیازهای اداری کارکنان رامیتوان  توسط خودشان و به شکل خود خدمتی  بر آورده ساخت.اینترنت همه چیز را دگرگون میکند، بر موشک چرخش سوار شوید.

 به همه کسب وکارها  هشدار میدهم که حتی اگر تا کنون در صنعت خود بی رقیب هستند، ممکن است به زودی مورد هجوم بازیگران داد وستد ایترنتی قرار بگیرند. با همساز کردن سایت اینترنتی  با نیاز هر بیننده و به کار گیری ابتکار خدماتی نو، مشتریان را احساس کنید.

 با الگوی  زندگی تار عنکبوتی همراه شوید. این الگو  روشهای ارتباط کسب وکارها  با مشتریان و دولت ها با شهروندان را دگرگون  خواهد کرد. در نهایت برد  با شهروندان مصرف کننده است.

جامعه های به هم پیوسته و یا د گیرنده بیافرینید وبا بالا بردن مهارت همه شهروندان در آینده دیجیتالی محور، بر پایه ی استانداردها ،در انتظار غیر منتظره ها  باشید.


نظرات ()
 
 
 
نویسنده : راضیه سادات ساطع - ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱۱
 

به نام خدای بزرگ

7 عادت مردمان موثر

نوشته استفان کاوی-ترجمه محمد رضا آل یاسین- انتشارات هامون

ما مخلوقاتی هستیم که عاداتی داریم وبدون آن عادات نمی توانیم زندگانی کنیم. بعضیشان بدو ناگوارند  که باید اصلاح شوند،برخی دیگر خوب هستند وباید بهبود یابند و شماری هم عالی وممتازند که باید به درجه کمال برسند.

در این جهان هیچ تعالی راستینی وجود ندارد که بتوان آن را از درست زیستن جدا کرد.در فصل برداشتها واصول با مطالعه ی مثالهای گوناگون خوب یاد میگیریم که مشکل،نگرشی است که نسبت به مشکل داریم.

ما با سطح تازه ای  از از تفکر،باید که از اکتشاف باز نیاستیم و غایت  همه اکتشاف هایمان  رسیدن به همانجایی خواهد بود که از ان آغاز کرده ایم تا برای نخستین بار همانجا را بشناسیم.

ما همانیم  که مدام به آن می پردازیم. پس تعالی نه عمل که عادت است.(ارسطو)

1-عامل باشید 2-ذهنا از پایان آغاز کنید 3-نخست امور نخست را قرار دهید 4-برنده / برنده بیاندیشید 5- نخست بخواهید بفهمید،آنگاه جویای تفاهم باشید 6-نیروی جمعی ایجاد کنید 7-اره را تیز کنید.

 

وقوف به اینکه خودمان مسئولیم و می توانیم آگاهانه واکنش خود را انتخاب کنیم پایه و اساس کارایی وهر عادت دیگر مربوط به کارایی است.

بنیادی ترین کاربرد((ذهنا از پایان آغاز کنید)) اینست که امروز را با برداشت ونگرش پایان زندگیتان آغاز کنید.به روشنی مقصدتان را بشناسید،یعنی بدانید به کجا میروید تا بتوانید در یابید که اکنون کجا هستید و گامهایی رو که بر میدارید همواره در مسیر درست است.

پر اهمیت ترین کارها هرگز نباید قربانی کم اهمیت ترین کارها شود.(گوته)

اصول صحیح زندگی همان قوانین طبیعت اند ولی بخش هایی از سرشت آدمی نمیتواند با رعایت قوانین ویا کسب تعلیم و تربیت ارتقا یابد بلکه تنها با توسل به لطف پروورگار میتوان به این درجه از تعالی رسید.

 

8-من میخواهم ایمان بیاورم که خدا با ماست هر کجا باشیم


نظرات ()
 
 
 
 

عوامل محیطى مؤثر بر فعالیت هاى مدیریت منابع انسانى به عوامل درون سازمانى و عوامل برون سازمانى تقسیم مى شود. عوامل محیطى برون سازمانى، خارج از محدوده داخلى سازمان هستند و عوامل محیطى درون سازمانى در داخل محدوده سازمان. در این قسمت درباره هر کدام به شرح مختصرى مى پردازیم:


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : کیا پناهی - ساعت ۱٠:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٩
 

کیا پناهی 8513004

فرزانه یحی نژاد 8513030

 

مرز بین خوب بودن و عالی بودن خلاقیت است...


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : کیا پناهی - ساعت ۱٠:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٩
 

کیا پناهی راد 8513004

 

فراز هایی از کتاب "عادت هشتم" در باب مدیریت


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : کیا پناهی - ساعت ۱٠:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٩
 

 

هفت عادت مردمان مؤثر

کیا پناهی­ راد 8513004


خلاصا ای از کتاب هفت عادت مردمان موثر از دیدگاه یک دانشجو

 


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : کیا پناهی - ساعت ۱٠:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٩
 

کیا پناهی راد     (8513004)

فرزانه یحی­نژاد    (8513030)

 

بررسی ساختار سازمان:

با توجه به شاخص­های تشخیص ساختار سازمان، به بررسی ساختار سازمان مورد بحث می­پردازیم:

 


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : مرضیه دهقانی - ساعت ۱٠:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٩
 

عادت عبارت است از نقطه تماس دانش و مهارت و اشتیاق.

دانش یعنی بدانیم چه کاری را به چه دلیل انجام میدهیم. مهارت یعنی دانستن شیوه اجرا و اشتیاق میل انجام به کار است.

برای شکستن عادتها به راه حلهای فوری توجه نکنید زیرا برخلاف قوانین طبیعت است. تنها راه خرمن کردن محصول در پاییز کاشتن بذر آن در بهار و آبیاری و پرورش و مراقبت از آن در تابستان است.

در این کتاب به بررسی هفت عادت اساسی و بنیادی می ÷ردازیم. این عادتها به درمان مشکلات مزمن و ایجاد امکانات تازه می پردازند و مستقیما به موثر بودن ارتباط می یابند که آن را تعادل P.PC   می خوانیم P  به مفهوم تولید و PC  به مفهوم قابلیت تولید.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : کیا پناهی - ساعت ۱٠:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٩
 

<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:"Cambria Math"; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:1; mso-generic-font-family:roman; mso-font-format:other; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:0 0 0 0 0 0;} @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-1610611985 1073750139 0 0 159 0;} @font-face {font-family:"B Nazanin"; panose-1:0 0 4 0 0 0 0 0 0 0; mso-font-charset:178; mso-generic-font-family:auto; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:8193 -2147483648 8 0 64 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; margin-top:0in; margin-right:0in; margin-bottom:10.0pt; margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman";} .MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} .MsoPapDefault {mso-style-type:export-only; margin-bottom:10.0pt; line-height:115%;} @page Section1 {size:8.5in 11.0in; margin:1.0in 1.0in 1.0in 1.0in; mso-header-margin:.5in; mso-footer-margin:.5in; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> کیا پناهی راد     (8513004)

فرزانه یحی ­نژاد    (8513030)

<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:"Cambria Math"; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:1; mso-generic-font-family:roman; mso-font-format:other; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:0 0 0 0 0 0;} @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-1610611985 1073750139 0 0 159 0;} @font-face {font-family:"B Nazanin"; panose-1:0 0 4 0 0 0 0 0 0 0; mso-font-charset:178; mso-generic-font-family:auto; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:8193 -2147483648 8 0 64 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; margin-top:0in; margin-right:0in; margin-bottom:10.0pt; margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman";} .MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} .MsoPapDefault {mso-style-type:export-only; margin-bottom:10.0pt; line-height:115%;} @page Section1 {size:8.5in 11.0in; margin:1.0in 1.0in 1.0in 1.0in; mso-header-margin:.5in; mso-footer-margin:.5in; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

شرکت ساختمانی «دِژکان» تولید کننده انواع بلوک­های سقفی سیمانی و یونولیتی-تیرچه­های پیش­تنیده و ...

تأسیس: 1360 - سنندج

آدرس: کرمانشاه- کیلومتر 5 جاده سنندج شهرک صنعتی کرمانشاه - خیابان خیامبر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : مرضیه دهقانی - ساعت ۱٠:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٩
 

سالهاست می گویند اگر اولین کاری که صبح اول صبح می کنی این باشد که قوباغه ی زنده ای را قورت بدهی ریا، چون خاطرت جمع است که می دانی بدترین کاری بوده کة می توانسته در تمام امروز برای تو پیش آید ، با موفقیت آن روز را به پایان خواهی رساند .

کلید دستیابی به سطوح بالای کارآیی و اجرا آن است که این را عادت تمام عمر خود بکنی که هر روز صبح اول اصلی ترین کارت را انجام بدهی .


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : مریم خدابخش - ساعت ۱۱:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۸
 

فکر خلاق:آب معدنی گازدار

سازمان خلاق:سونی

مدیر خلاق:آیس پک


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : صبا - ساعت ۱٢:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۸
 

صبا جوشقانی ٨۵١٣٠٠۶

سازمان خلاق

تویوتا در ابتدای قرن بیستم به عنوان یک کارخانه ریسندگی وجود داشت. ساکیشی تویودا که سالها در راه شغل پدر خود، یعنی فروش فرش فعالیت می‌کرد این کارخانه را راه انداخته بود و در سال ۱۸۹۴ باهوش سرشار خود یک ماشین بافندگی صنعتی ابداع کرده و ساخته بود. او در سال ۱۹۲۴ نوع تمام اتوماتیک آن را ساخت و دو سال بعد کارخانه اتوماتیک ریسندگی تویوتا، پابه عرصه وجود نهاد. پسر کنجکاو و مستعد او، کیشیرو که در رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه توکیو فارغ التحصیل شده بود درکارخانه پدر مشغول به کار شد اما همه توجه و همت او صرف تولید موتور خودرو شد. در سال ۱۹۳۰ کیشیرو تحقیق بر روی موتورهای گازوئیلی را آغاز کرد و سه سال بعد بخش خودرو را در قسمت کوچکی از کارخانه ریسندگی پدر راه انداخت. در سال ۱۹۳۵ اولین کارخانه خودرو تویوتا آغاز به کار کرد و سال بعد لوگوی تویودا به تویوتا تغییر یافت. یک سال بعد یعنی سال ۱۹۳۷ شرکت تویوتاموتور به طور رسمی افتتاح شد. بدین ترتیب یکی ازموفق ترین کارخانجات ریسندگی ژاپن در بین دو جنگ جهانی با تغییر گرایش، به کارخانه خودروسازی تبدیل شد. تلاش و همت کیشیرو تویودا باعث شد که از دل کارخانه پدر، کارخانه جدید تأسیس شود. در ابتدا خود کیشیرو به عنوان قائم مقام شرکت جدید عمل می‌کرد و در سال ۱۹۴۱ به عنوان مدیرعامل مشغول به کار شد. بلافاصله پس از راه افتادن شرکت جدید، اصول مدیریتی نوینی در اداره کارخانه به کار گرفته شد. در سال ۱۹۳۸ سیستم JIT به کار گرفته شد.

 


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : صبا - ساعت ۱٢:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۸
 

 

مدیریت مذاکره ... management
نوشته: فیلیپ  باگلی

صبا  جوشقانی

 " مذاکره " ، کاری که همه ما ، همیشه و تقریباً در مورد همه چیز انجام می دهیم و اثر بخشی ترین روش برای حل تعارض است . مذاکره بعنوان روشی تعریف می شود که افراد برای نیل به تصمیمهای متفق استفاده می کنند و در مورد چگونگی و ماهیت اقدامات آینده به توافق می رسند .
مذاکره در تمامی لحظات بشر عجین شده است و ماهیتی همه روزه دارد . چرا که تمامی انسانها مذاکره می کنند و در واقع زبان قرارداد و داد و ستد را از بدو تولد می آموزند . اما آیا همه افراد از مهارتها و توانمندیهای لازم جهت انجام مذاکره موفق برخوردارند ؟ و در صورت عدم برخورداری از مهارتهای لازم ، آیا مذاکره اثر بخش ، مهارتی قابل انتقال است ؟
در مدیریت مذاکره ، به دستور کارهای پنهان که بحثی تازه است اشاره  دارد و اهمیت محل ، چگونگی اجرا و زمان مذاکره را مورد تایید قرار
می دهد . همچنین مهمترین مهارتهای ارتباطی مورد نیاز برای اجرای یک مذاکره موفق بررسی می شوند و مذاکره آرام که یکی از اثر بخش ترین شیوه انجام مذاکره است تشریح می شود .


 


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : صبا - ساعت ۱٢:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۸
 

 

مربوط به تکلیف دوم عید

نگاهی به مدیریت ازتباط با مشتری در بازار جهان و ایران

برخی از ما به هنگام خرید کردن از یک فروشگاه و یا مذاکره با مسوول فروش یک شرکت رفتار و منش فروشنده و یا بازاریاب شرکت برایمان بسیار مهم است و شاید برخی چندان فاکتورهای فوق را مد نظر نداشته باشیم. شما از کدام دسته اید؟
سابقه ذهنی مردم از مشتری مداری گاه به همین مولفه های خوش برخوردی و اخلاق منتهی می شود. ولی در اقتصاد دیجیتالی شده امروزی، هنگامی که ابزار های قدرتمند IT، سیستم های نوین اطلاع رسانی و زیرساخت های جدید ارتباطی در خدمت شرکت هاست، و بنگاه ها دایما در حال نوآوری و رفتارشناسی مشتریان خود هستند، نمی توان به این ها بسنده نمود.
در این مجال قصد آن را داریم که یکی از تاثیرات فنآوری اطلاعات و تکنولوژی های نوین مبتنی بر اینترنت را بررسی نماییم. مبحث "مدیریت روابط مشتریان" که ابزاری IT در خدمت مدیریت بازرگانی و اقتصادی شرکت ها و کسب و کارهای پیشرو می باشد، فراز و فرودهایی داشته است که سبب گردیده اکنون منطبق با اغلب نیازها و ظرافت های یک رابطه سالم و محکم میان بنگاه و مشتری بوده و سودآوری بنگاه و رضایت مشتری را بصورت برد-برد نتیجه دهد. به این صورت که مشتریان خدمات بهتری دریافت می نمایند، قیمت ها برای آنها بهینه شده و فضای رقابتی بازار کاملا محسوس است، و در سوی دیگر شرکت ها و ارایه کنندگان خدمات و کالا از سبد خرید مشتریان خود سهم بیشتری می گیرند و مشتریان وفاداری دارند.

 


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : صبا - ساعت ۱٢:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۸
 

 

تعریف عادت:عادت اصلی درونی شده است.یعنی برای ما اصولی وجود دارند که درونی شده اند و اگر آن اصول را بشناسیم،طریقه ی انجام آن را بدانیم و نیز به انجام آن شوق داشته باشیم،این اصول برای ما به عادت تبدیل میگردند.

در ادامه میخواهیم به معرفی 7 عادت موثر بپردازیم که مشکلات ریشه ای ومزمن زندگی ما را حل میکنند.به شرطی که آنها را خوب فرا گیریم،به آنها عمل کنیم و به بقیه نیز با تمرکز و دقت آموزش دهیم به طوری که در تمام طول زندگی آنها را مد نظر داشته باشیم.

اصل "حفظ قابلیت تولید" به مقدار زیادی معطوف به نگرش های دوربرد و روشهای درازمدت است.این برداشت جوهر "موثر بودن" است که در تمامی این 7 عادت به چشم میخورد.بدین معنا که بزرگترین سرمایه ما توانایی و روش تولید است،نه خود تولید.به هر اندازه میان این 2 تعادل برقرار کنیم به نتایج مطلوب تری میرسیم؛نه از قابلیت تولید غافل شویم که در این صورت تولید ما بعد از مدتی از بین میرود و نه صرفاً روی قابلیت تولید تمرکز کنیم که هزینه های تولید بیشتر از سود آن گردد.حفظ این تولید نه فقط در مسایل مالی بلکه در زمینه های انسانی و عاطفی نیز حائز اهمیت است.

علاوه بر این 7 عادت موثر باعث میشود انسان از اتکا(وابستگی به دیگران) به استقلال (وابستگی به خود) و در نهایت به اتکای متقابل(همکاری "ما") برسد.

 


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : فرناز فلاحی - ساعت ۱۱:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٦
 

امروزه برای زندگی کردن دوران فوق العاده ای است.هیچ وقت تا این

اندازه امکانات و فرصت برای رسیدن به اهداف وجود نداشته است.اما بارزترین مشکل مردم دراین دوران این است که با زیادی کار و کمبود

زمان مواجه هستند. شما نیز ممکن است جزء این دسته باشد:هم چنان که مشغول کار های مختلف هستید،مسئولیت ها و کارهای جدیدی برایتان پیش بیاید،شما هرگز نمی توانید همه آنها را انجام یا از دست آنها رها شوید،به همین خاطر از بسیاری از آنها عقب  می افتید.

از راه های مقابله با مشکل کمبود زمان و... یا به عبارتی یکی از راه های رسیدن به موفقیت در چنین شرایطی "مدیریت زمان" است. در حقیقت توانایی در انجام مهمترین کارها درهر لحظه و آغاز کردن آن و انجام

سریع و درست آن می تواند بر روی موفقیت شما تاثیر گذار باشد.

در این شرایط اولین کاری که هر روز باید انجام بدهی این است که:

یک قورباغه را قورت بدهی.!!


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : فرناز فلاحی - ساعت ۱٠:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٦
 

منتظر نمانید.....

تا اقساط خانه یا اتومبیلتان پرداخت شود.

تا خانه یا اتومبیل جدیدی بخرید.

تا فرزندانتان از خانه شما بروند و مستقل شوند.

تا دوباره به دانشگاه بروید.

تا دانشگاه را تمام کنید.

تا ده کیلو وزن کم کنید.

تا ده کیلو وزن اضافه کنید.

تا ازدواج کنید.

تا طلاق بگیرید.

تا بچه دار شوید.

تا بازنشسته شوید.

تا تابستان فرا برسد.

تا بهار فرا برسد.

تا زمستان فرا برسد.

تا پاییز فرا برسد.

تا بمیرید!!!!!

امروز مهم است...


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : حامد بهرامی - ساعت ٥:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٦
 

مدیریت، اساسی‌ترین و مهم‌ترین رکن موفقیت یک سازمان و مجموعه می‌باشد. تفاوت مدیران موفق و ناموفق در طرز تفکر و نوع اقداماتی‌ست که انجام می‌دهند اما همه‌ی افرادی که دارای دانش مدیریت هستند، با قراردادن یک مدل مدیریتی متناسب با مجموعه‌ای که در آن فعالیت می‌کنند، می‌توانند یک مدیریت موفق داشته باشند


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : حامد بهرامی - ساعت ٤:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٦
 

جک ولش، در سال 1935 در ایالت ماساچوست در آمریکا، به دنیا آمد. وی لیسانس مهندسی شیمی را در سال 1957 از دانشگاه ماساچوست گرفت و پس از آن از دانشگاه ایلی نویز، فوق لیسانس و دکترای مهندسی شیمی گرفت


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : حامد بهرامی - ساعت ۳:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٦
 

کارشناسان صنایع غذایی پس از تحقیق و بررسی زیاد بر روی انواع نوشیدنیها تصمیم گرفتند آب معدنی طعم دار تولید کنند.این نوشیدنی جدید بر خلاف سایر نوشیدنیها فاقد گاز و اسانسهای مضر بوده و در آن مواد قندی که برای بیماران زیان آور است بکار نرفته است و با نوشیدن آنها طعم بسیاری از میوه ها را میتوان چشید.پس از ورود این نوشیدنی جدید به بازار استقبال فراوانی از آن صورت گرفت تا جایی که مصرف نوشابه های گاز دار رو به کاهش گذاشت .

حتی توی ایرانم دارن میسازن.به زودی میاد تو بازارهورا


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : مرضیه دهقانی - ساعت ٥:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٥
 

عادت عبارت است از نقطه تماس دانش و مهارت و اشتیاق.

دانش یعنی بدانیم چه کاری را به چه دلیل انجام میدهیم. مهارت یعنی دانستن شیوه اجرا و اشتیاق میل انجام به کار است.

برای شکستن عادتها به راه حلهای فوری توجه نکنید زیرا برخلاف قوانین طبیعت است. تنها راه خرمن کردن محصول در پاییز کاشتن بذر آن در بهار و آبیاری و پرورش و مراقبت از آن در تابستان است.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : نادیا گویا - ساعت ۳:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٥
 

به نظر من در تمامی سازمانهای دولتی شهرداری میتونه به عنوان یک سازمان خلاق مطرح شه . البته اگه مردم حس خلاقیتاشو نکشند.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : نادیا گویا - ساعت ۳:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٥
 

افکار آدمهای خلاق گاهی بسیار عجیب و غریب میشه مثل ایده همین خانم انگلیسی .ببینید!!!!!!!!!!!!!!


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : نادیا گویا - ساعت ۳:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٥
 

فرازهایی از توصیه های مدیریتی مولای متفیان در باب مسایل اخلاقی


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
 

شرکت های بسیاری بوده اند که در طول تاریخ تا مرحله سقوط و فروپاشی پیش رفته اند. برخی از آنها با کوشش تیم های مدیریتی نوین به طرز معجز ه آسایی از نابودی نجات یافته اند .   IBM  یکی از همین شرکت هاست.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : احمد شاهواری - ساعت ۱:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٥
 

پیشگفتار

   چند نکته مهم در پیشگفتار این کتاب آمده است که ذکر آنها خالی از لطف نیست.

"قورباقه" شما در واقع بزرگترین و مهم ترین کاری است که باید انجام بدهید.

·        اولین قانون قورت قورباقه : اگر قرار است دو تا قورباقه را بخوری اول آن که زشت تر است بخور.

·        دومین قانون قورت دادن قورباقه : اگر قرار است قورباقه زنده ای را بخوری هیچ فایده ای ندارد که همین طور بنشینی و فقط به آن زل بزنی.

در این کتاب 21 روش عالی برای غلبه بر تنبلی و انجام بیشترین کار در کمترین زمان ذکر شده است که برای مدیریت بهتر زمان بسیار مفید می باشد.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : احمد شاهواری - ساعت ۱٢:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٥
 

نقطه تماس دانش و مهارت و اشتیاق را عادت گویند .

دانستن اینکه چه کاری را به چه دلیل انجام میدهیم دانش است. مهارت یعنی دانستن شیوه اجرا و اشتیاق میل انجام به کار است.

برای شکستن عادتها به راه حلهای فوری توجه نکنید زیرا برخلاف قوانین طبیعت است. تنها راه خرمن کردن محصول در پاییز کاشتن بذر آن در بهار و آبیاری و پرورش و مراقبت از آن در تابستان است.

در این کتاب به بررسی هفت عادت اساسی و بنیادی می ÷ردازیم. این عادتها به درمان مشکلات مزمن و ایجاد امکانات تازه می پردازند و مستقیما به موثر بودن ارتباط می یابند که آن را تعادل P.PC   می خوانیم P  به مفهوم تولید و PC  به مفهوم قابلیت تولید.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : بهاره اسعدی - ساعت ۱۱:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٥
 

بیش از3/1 گوشیهای همراه سراسر جهان را نوکیا تولید می کند تقریباً 60هزار نفر از کارمندان نوکیا در 120 کشور و 5 قاره پراکنده شده اند . ما در بررسی رقیبان امروزی نوکیا انضباط محسوسی می بینیم ، تمامی آنها با یک برنامه توسعه منظم شروع به تولید گوشی همراه میکنند اما نوکیا متفاوت با سایر شرکتها است و این طرح کاری را رد می کند .
این شرکت بیش از 100 سال کاغذ و چکمه های پلاستیکی تولید میکرده است و تنها از حدود 10سال قبل به سوی فن و تکنیک تلفن سوق داده شده است. حدود یک دهه پیش این احتمال می رفت که نوکیا از راس تجارت جهانی کنار برود این مطلب در تجارت تلفن مساله جدیدی بود و اریکسون (Ericsson) قصد تصاحب آنرا داشت اما نوکیا کنار نرفت و هم اکنون موقعیت آن حتی از اریکسون هم بهتر می باشد


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : بهاره اسعدی - ساعت ۱۱:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٥
 

مدیرکل شعبه‌های هایدا
37 ساله
متولد: اردبیل

اگر به 10سال قبل برگردیم, به یاد می‌آوریم که هیچ خبری از این همه رستوران‌های رنگارنگ نبود, حتی در پایتخت بزرگ‌و‌گاهی دوست‌داشتنی چند ساندویچ فروشی خیلی معمولی با تنوع غذایی محدود به چشم می‌خورد
حتی در خیابان‌های اصلی شهر که این‌روزها به دلیل تعدد رستوران‌ها در شب‌های تعطیل به پارکینگی مبدل می‌شوند هم اثری از رستوران‌های زرد, نارنجی و بنفش با تابلوهای نقاشی رنگارنگ نبود.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : نصیرالدین سپهری - ساعت ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٥
 

بدون شرح . (:


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : نصیرالدین سپهری - ساعت ۱٠:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٥
 

یک رهبر خوب چه ویژگی هایی دارد؟؟؟؟؟


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : نصیرالدین سپهری - ساعت ۱٠:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٥
 

چگونه یک فرد مؤثر شویم


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : نصیرالدین سپهری - ساعت ۱٠:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٥
 

بحث«مدیریت مذاکره» معمولاً در ذیل مبحث مدیریت تعارض مطرح می‌شود. در این‌جا ابتدا تعریفی از مدیریت مذاکره بیان خواهد شد وسپس این نکته را بررسی می‌کنیم که چگونه مهارت‌های لازم برای مذاکره به دست می‌آیند.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : هدی نیک پور - ساعت ٩:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٥
 

 

برای بیان هفت عادت ابتدا باید درباره ی قابلیت تولید  و خود تولید "دارایی فیزیکی " نکاتی را ذکر کنیم .

قابلیت تولید به اصل سرمایه و پدیده ای که تولید از آن نشات می گیرد گویند.مثل کارگران یک کارخانه  یا مشتریان یک فروشگاه.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : هدی نیک پور - ساعت ٩:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٥
 

اگر ارزش های بنیادین را به دیگران نشناسانید و کارکنان و مشتریان، پایبندی اســتوار و پیوسـته شما را نبینـند، گزینـش ارزش ها، کاری بیهوده است. تثبیت ارزش ها کاری دشوار است. از آن ها سخن بگویـید، ارزش ها را بر کارت های نام و نشان ( کارت ویزیت ) بنگارید، در گزارش های سالانه، لوحه ها، دیوار نوشته ها و کتابچه های راهنما، آن ها را بیاورید.  

 


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : مهدیه وحدت آزاد - ساعت ٤:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٤
 

حیطه زمانی خود را مشخص کنید.

ارزیابی های زیر شما را قادر میسازد حیطه زمانی ای را که ترجیح می دهیدعمر خود را در آن صرف کنید، شناسایی نمایید.

حیطه یک: من زندگی آرام و بی دردسری را ترجیح می دهم. دیدگاه من این است اگر کاری درست سر موقع تمام نشود آیا جدا اهمیتی دارد؟ خصوصا به ندرت با برنامه ریزی عمل میکنم.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : مهدیه وحدت آزاد - ساعت ۳:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٤
 

تا موقعی که شما طرف مقابل خود را درک نکنید نباید انتظار داشته باشید او شما را درک نماید.

در این مواقع باید آن قدر انعطاف پذیر باشیم که نگران تغییر نگرش های مبتنی بر اصول خود نباشیم...


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : مهدیه وحدت آزاد - ساعت ۳:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٤
 

همة مدیران با مفاهیم مدیریت و چگونگی کاربرد و نحوة استفاده از آن آشنایی دارند دربارةتعریف مدیریت نظریات متفاوتی وجود د ارد.  و شاید بتوان گفت که آهنگ پیشرفت تکنیک های مدیریت نسبت به سایر علوم سریع تر بوده است. ولی آنچه که در میان این عوامل به عنوان حلقة مفقوده قلمداد می گردد، مدیریت برخود یا خود ماست که غالباً به فراموشی سپرده می شود. در این مقاله سعی شده اهمیت مدیریت بر خود بیان و اصول و روش های اعمال و اجرای آنکه از شناخت خود، مدیریت بر خود و تحقق آرمان ها تشکیل گردیده است، توصیف گردد.

این اصول به چهار بخش عمده تقسیم و معرفی می گردد:

·         ارزش خودشناسی

·         چه چیز برای شما مهم است؟

·        انجام کارهای مهم

·        اهمیت نگاه وسیع تر


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : هدی نیک پور - ساعت ٢:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٤
 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

قبل از این که بخواهید جزئیات مدیریت زمان را مشخص نمایید، می‌بایست به یک چشم‌انداز گسترده نگاه کنید. پایه و اساس کار داشتن یک شناخت صحیح از اهداف و اولویت‌هاست.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : هدی نیک پور - ساعت ۱:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٤
 

به نام خدا

هدی نیک پور 8512026 

 

   مدیر موفق : به نظر من نمونه ی مدیر موفق بیل گیتس  است که با مدیریت خوب خود توانسته سازمان  Microsoft را از ابتدای تا سیس شرکتی کوچک بوده تا حالا که سازمانی بزرگ است  اداره کند

سازمان موفق: شاید هیچ سازمانی مانند  google موفق عمل نکرده google با امکانات گسترده ای که برایsearch                    فراهم کرده و با درصد بالای رضایت مردم به نظر من سازمان موفقی است.

فکر بکر : حتما شما هم تجربه ی گم کردن پاک کن خود را  ا ز زمان کودکی به یاد دارید,گویا این پدیده مخصوص دانش آموزان ایران نبوده  و چینی ها هم این مشکل را با پاک کن های خود داشته اند . سال ها قبل یک شرکت  چینی برای این مشکل چاره ای اندیشید و پاک کن را به انتهای مداد وصل کرد و امروزه مداد ها و اتود های پاک کن دار زحمت شما را برای حمل پاک کن کم کرده.

 

 


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : فرناز فلاحی - ساعت ۱٢:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٤
 

نمونه هایی از ایده ها و فکرهای خلاقانه را می توان در آگهی های تبلیغاتی مشاهده کرد..


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : فرناز فلاحی - ساعت ۱۱:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٤
 

«بیشتر موفقیت گیتس در توانایی وی نسبت به برگردان دیدهای فنی به استراتژی بازار و آمیختن خلاقیت با بینش فنی بستگی دارد.»


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : حامد بهرامی - ساعت ٥:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳
 

با شکل‌گیری ادارات، سازمان ها و شرکت ها در طی دهه های اخیر خصوصاً از آن زمان که انقلاب صنعتی در سطح گسترده ای در دنیای امروز پدید آمد، کم‌کم نیاز به یک سری از ضوابط


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : حامد بهرامی - ساعت ٥:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳
 

بخش بندی بازار، فرایندی است که بر اساس آن یک بازار به زیربخش‌ های متمایزی از مشتریانی که نیازها و مشخصاتشان یکسان است تقسیم ‌بندی می شود. از آنجاکه مشتریان هر بخش نیازها و خواسته‌ های یکسانی دارند، به یک طرح بازاریابی و یک محصول


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : حامد بهرامی - ساعت ٥:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳
 

به طوری که با اولین نگاه اولین تاثیر که همان مهمترین و اثر بخش ترین می باشد را ایجاد کند. به عنوان مثال : اگرمحلی فکر می کنید . و مشتریا نتان یک قشر خاص و یا یک قوم یا یک شهرستان خاص هستند . حتما" از نمادهای پر خاطره مثل مشاهیر آن قوم و ملت و شهر یا به آن چیزی که شهرت و افتخار می ورزند استفاده کنید .


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : فاطمه میرمولایی - ساعت ۳:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳
 

<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:"Cambria Math"; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:1; mso-generic-font-family:roman; mso-font-format:other; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:0 0 0 0 0 0;} @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-1610611985 1073750139 0 0 159 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; margin-top:0cm; margin-right:0cm; margin-bottom:10.0pt; margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} .MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} .MsoPapDefault {mso-style-type:export-only; margin-bottom:10.0pt; line-height:115%;} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:72.0pt 72.0pt 72.0pt 72.0pt; mso-header-margin:36.0pt; mso-footer-margin:36.0pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> هر انسانی دروناً نیاز به رابطه ی سالم با خود ودیگران دارد به این دلیل است که می خواهیم در زندگی خود ودیگران موثر باشیم که این در نتیجه ی منش ماست نه قوانینی برای اداره ی خود ودیگران  می باشد.اگر یادبگیریم با این هفت عادت زندگی کنیم می توانیم موثرانه عمل کنیم .


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : نرگس سیدی طبری - ساعت ۱:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳
 

<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:"Cambria Math"; panose-1:0 0 0 0 0 0 0 0 0 0; mso-font-charset:1; mso-generic-font-family:roman; mso-font-format:other; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:0 0 0 0 0 0;} @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-1610611985 1073750139 0 0 159 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; margin-top:0cm; margin-right:0cm; margin-bottom:10.0pt; margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-bidi-language:AR-SA;} .MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-bidi-language:AR-SA;} .MsoPapDefault {mso-style-type:export-only; margin-bottom:10.0pt; line-height:115%;} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:72.0pt 72.0pt 72.0pt 72.0pt; mso-header-margin:36.0pt; mso-footer-margin:36.0pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

به نام خدا

موثر بودن، خواه در زندگی شخصی خودمان و خواه در زندگی دیگران، محصول منش ماست. نه ثمره ی قواعد و فنونی برای اداره و یا کنترل کردن دیگران.هفت عادت توصیه شده در این کتاب ، برنامه ایی برای ایجاد تغییر بنیادی و پایدار است.مشروط بر اینکه آن ها را به خوبی بیاموزید، به دیگران تعلیم دهید و متعهد شوید که در زندگی روزمره به کار برید.

نخستین ثمره ی این هفت عادت احترام به خود و اعتماد به نفس افزون تر ناشی از خویش تن داری است.دومین ثمره ی آن تاثیر و بهبودی ایجاد شده در روابط با دیگران است، که خود حاصل مستقیم احترام به خود است.سوم اینکه خواهید توانست بر دیگران تاثیر بگذارید و در آن ها ایجاد انگیزه کنید.ثمره ی چهارم ، خلاقیت و شادی و هیجان و اشتیاق برای آموختن خواهد بود.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : نرگس سیدی طبری - ساعت ۱:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳
 

<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:"Cambria Math"; panose-1:0 0 0 0 0 0 0 0 0 0; mso-font-charset:1; mso-generic-font-family:roman; mso-font-format:other; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:0 0 0 0 0 0;} @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-1610611985 1073750139 0 0 159 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; margin-top:0cm; margin-right:0cm; margin-bottom:10.0pt; margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-bidi-language:AR-SA;} .MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-bidi-language:AR-SA;} .MsoPapDefault {mso-style-type:export-only; margin-bottom:10.0pt; line-height:115%;} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:72.0pt 72.0pt 72.0pt 72.0pt; mso-header-margin:36.0pt; mso-footer-margin:36.0pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

من شرکت گوگل را به عنوان یک مجموعه ایی از مدیران خلاق که منجر به بوجود آمدن یک گروه خلاق شده است ، معرفی می کنم.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : فرزانه یحیی نزاد - ساعت ٩:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳
 

یک سازمان خلاق:شرکت google به عنوان یک سازمان خلاق مثال بسیار مناسبی است چرا که با تمامی ویژگی­های یک سازمان خلاق سازگاری دارد. به عنوان مثال google land (این که کارکنان  این شرکت کارهایشان را در هر زمان و مکانی می توانند انجام دهند)کارکنان بیشترین حرمت ممکن را دارند، از کار لذت می­برند، در هر جا و مکانی از ایده­های نو (عجیب و غریب) آنها استفاده می­شود و تغییر در سازمان برای هر یک از کارکنان، و کل سازمان یک ارزش محسوب می­شود.در این سازمان کارکنان از آموزش­های متفاوت بهره می­برند و در پروژه­های تحقیقاتی سرمایه گزاری­های کلانی صورت می­گیرد.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : فرزانه یحیی نزاد - ساعت ٩:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳
 

بحث مدیریت مذاکره معمولاً در ذیل مبحث مدیریت تعارض مطرح می شود. در اینجا ابتدا تعریفی از مدیریت مذاکره بیان خواهد شد و سپس این نکته را بررسی می کنیم که چگونه مهارت های لازم برای مذاکره به دست می آیند. مذاکره عبارت است از فرآگرد تصمیم گیری داد و ستد ی مرکب از افراد بهم وابسته و با ترجیحات متفاوت. برای مثال در خرید و فروش کالا خریدار و فروشنده هر دو به هم وابسته اند، اما ترجیحاتی متفاوت دارند، زیرا یکی می خواهد به بالاترین قیمت بفروشد و دیگری می خواهد به پایین ترین قیمت بخردو تصمیم گیری گروهی است، چون حداقل دو نفر هستند. مذاکره در تعریفی دیگر به فراگردی تلقی می شود که در آن دو یا چند نفر یا گروه با هدفهای مشترک یا متضاد، گزینه های پیشنهادی یکدیگر را به بحث می گذارند تا به توافق برسند. مذاکره را زمانی تصمیم گیری مشترک می گوییم که طرفین، ترحیجات متفاوت داشته باشند. در مذاکره با نمونه های مختلف مواجه می شویم; مثل مذاکره بین مدیر و کارکنان برای دستمزد، ساعت کار، شرایط کار و ...، در سازمان ها برای انجام کارهای مختلف سازوکارهایی وجود دارد که تیم های کاری از آن جمله است. یکی از این تیم های کاری تیم های خودگردان می باشد. در این تیم ها اگر اعضا در وظایف مشترک به توافق نرسند، ممکن است اصلاً به


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : زهرا مجلل - ساعت ۱:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳
 

ایده خلاقانه یک محقق جوان ایرانی برای تولید انرژی برق از صوت

شروین تقوی، دانشجوی دکتری مهندسی برق دانشگاه Caltech با طراحی سیستم تولید انرژی برق از امواج صوتی برای تحقق ایده خلاقانه استفاده از صوت به عنوان منبعی پاک و ارزان برای تولید انرژی تلاش می‌کند.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : مصطفی پورصالحی - ساعت ۱:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳
 

مدیریت، یکى از مهم ترین فعالیت هاى انسانى به شمار مى آید. مدیریت، فرآیند طراحى و حفظ محیطى است که در آن، افراد گروه ها براى دستیابى به اهداف گروهى به طور مؤثر فعالیت نمایند. دانشمندان، برنامه ریزى و سازماندهى و رهبرى و نظارت را از مهم ترین و اساسى ترین وظایف هر مدیر به شمار مى آورند. مدیران با انجام وظایف مذکور و همچنین برخوردارى از دانش هاى خاص هر محدوده کارى مى خواهند به اهداف گروهى دست یابند. امروزه مدیریت منابع انسانى، یکى از مهم ترین دانش هایى است که هر مدیر در هر سازمانى باید از آن برخوردار باشد. مدیریت منابع انسانى، ایجاد و پرورش و حفظ سرمایه هاى انسانى براى دستیابى به اهداف مى باشد. بدون برخوردارى از آن نمى توان با کارآیى لازم به اهداف دست یافت. این دانش براى تمام مدیران ضرورى است، اما به دلیل گستردگى وظایف مدیران اجرایى، معمولاً مدیران منابع انسانى با تأمین تخصص هاى مورد نیاز به انجام وظایف مدیریت منابع انسانى مى پردازند و مدیران اجرایى را در انجام امور مربوط به نیروى انسانى یارى مى دهند. اهداف مدیریت منابع انسانى عبارت است از: تأمین نیروى انسانى، پرورش، حفظ و نگهدارى آنها و افزایش رضایت کارکنان. مدیران منابع انسانى ضمن انجام چهار وظیفه اساسى مدیریت، وظایف اجرایى زیر را انجام مى هند: برنامه ریزى نیروى انسانى، کارمندیابى و انتخاب؛ آموزش و پرورش نیروى انسانى؛ طراحى نظام جبران خدمات و بهبود انگیزه؛ نظام ارزیابى عملکرد؛ تدوین برنامه هاى بهبود زندگى شغلى؛ ایمنى و سلامتى روانى و جسمى کارکنان؛ بهبود ارتباطات منابع انسانى؛ تحقیقات منابع انسانى.

هرکدام از فصل هاى این کتاب به توضیح یکى از وظایف مذکور مى پردازد. در گذشته نه چندان دور، دانش مدیریت منابع انسانى اهمیت زیادى نداشت، اما امروزه به دلیل نقش آن درافزایش بهره ورى و با توجه به رسالت مدیران در رشد و پیشرفت انسان ها از اهمیت بالایى برخوردار است. این وظیفه در ایران اسلامى داراى اهمیت ویژه اى است، زیرا یکى از مهم ترین رسالت ها و تعهدات مدیران، رشد و تعالى نیروى انسانى سازمان مى باشد.

 


نظرات ()
 
 
 
نویسنده : زهرا مجلل - ساعت ۱٢:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳
 

 شرکت سونی جایزه خلاقیت را گرفت.

ویژگی های یک سازمان خلاق

 

ارائه خدمات عمومی 
هدف نهایی در این سازمانها توجه به نیازمندی جامعه و جلب رضایت آحاد مردم است .

کارگروهی
در سازمان خلاق ، کارها به صورت گروهی انجام می شود و گروه های کیفیت نیز نقش موثری در جهش آن ها دارند.

گردش شغلی :
در سازمان خلاق افراد دارای یک تخصص ویژه نیستند و این امکان را دارند که در جایگاه مناسبی قرار بگیرند.

امنیت شغلی :
روابط دائمی و بلندمدت کارکنان در این نوع سازمان ها از دیگر ویژگی های این سازمان هاست .

استقبال مدیران از عامل تغییر و تحول :
در این سازمان تمامی مدیران ، مساله تغییر و تحول را با خشنودی پذیرفته و در برابر آن مقاومت نمی کنند.طبیعی است در چنین سازمانی ، ضرورت ندارد که مدیر بخش زیادی از وقت خود را برای چگونگی برخورد با تغییرات اختصاص دهد زیرا همه به این باور رسیده اند که تغییر یک ارزش مثبت است .

سرویس اخبار خارجی ایتنا - شرکت سونی به دلیل پذیرفتن ریسک برای محصولات خود و تعهد جسورانه‌اش به طراحی خوب جایزه گرفت. مجله PC Pro، نوت‌بوک مدل PCG-X505/P Vaio را به عنوان شاهکار مهندسی برگزیدند. این غول الکترونیک در رقابت بسیار بالاتر از توشیبا و سازندگان پردازنده مانند اینتل وAMD ایستاد. 

 


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : زهرا مجلل - ساعت ۱٢:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳
 

ساختمان کتابخانه انگلستان قدیمی بود و تعمیر آن نیز فایده ای نداشت. قرار بر این شد کتابخانه جدیدی ساخته شود. اما وقتی ساخت بنا به پایان رسید، کارمندان کتابخانه برای انتقال میلیون ها جلد کتاب دچار مشکلات دیگر شدند.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : احسان سلیمانی - ساعت ۱٢:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳
 

چند سالی است که مایکروسافت دست به اقدامی بی نظیر برای ابراز ایده ها و طرحهای نوی جوانان زده است.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : احسان سلیمانی - ساعت ۱٢:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳
 

در این کتاب بیل گیتس دلایل موفقیت خود را به عنوان یک مدیر پیشرو در دنیای بیزینس بیان کرده است.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : احسان سلیمانی - ساعت ۱۱:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢
 

در این کتاب نکاتی برای کنترل زندگی شخصی و پس از آن برای زندگی اجتماعی مطرح شده است.


نظرات ()
 
 
 
 

سیدمرتضی امامی

سیامک مختاری

انتشارات بین‌المللی گاج فعالیت خود را در قالب تألیف کتاب‌های آموزشی با هدف ایجاد فرصت‌های برابر آموزشی از سال 1381 با نام گروه آموزشی جوکار، آغاز نمود که مورد استقبال گروه‌های مختلف آموزشی در سراسر کشورقرار گرفت؛ این انتشارات طبق آمار خانه کتاب به عنوان پرتیراژترین ناشر کشور در سال‌های 1385 و 1386 معرفی شده است.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : آذر درخشان - ساعت ۱۱:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢
 

کتاب «EQ چیست و چرا مهمتر از IQ است؟»، نوشته تریویس برادبری و جین گریوز با ترجمه آقایهادی ابراهیمی است که نشر نسل نواندیش، اقدام به انتشار اولین چاپ آن نموده است. این کتاب دارای چهار بخش اصلی است که هر بخش آن شامل دو فصل می‌باشد. این کتاب از مباحث کشف، ارزیابی و افزایش هوش هیجانی تا تأثیر آن در محل کار و خانواده سخن به میان می‌آورد. روش اصلی این کتاب، طرح داستانهایی در موضوعات این کتاب است که خواننده را در فهم بیشتر مطالب یاری می‌رساند. در ادامه به خلاصه‌ای از مطالب متاب می‌پردازیم.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : آذر درخشان - ساعت ۱۱:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢
 

کتاب «هفت عادت مردمان مؤثر»، نوشته دکتر استفان کاوی با ترجمه خانم گیتی خوشدل است که نشر پیکان، اقدام به انتشار شانزدهمین چاپ آن نموده. این کتاب در 11 بخش، بیانگر نظرات نویسنده در خصوص هفت عادت مشترک و لازم در مردمان مؤثر می‌باشد. در ادامه به خلاصه‌ای از این کتاب اشاره می‌کنیم.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : محدثه فخاریان - ساعت ۱۱:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢
 

محدثه فخاریان 8513021

محمد حسین برگی 8513003

 

نمونه یک سازمان خلاق:

به نظر من،از "کانون فرهنگی آموزش(قلمچی)" میتوان به عنوان یک سازمان خلاق نام برد.

این سازمان با هوشمندی بسیار،کشف کرده بود که دهه ی اخیر،کشورمان دارای بیشترین میزان جوانان 18 سال و در مرحله ی کنکور میباشد.

این سازمان از این مسئله بهره ی زیادی برده و فعالیت خود را در چند سال گذشته به اوج رساند.

با تبلیغات گسترده،توانست به راحتی گوی سبقت را از سایر آموزشگاه ها برباید و نام خود را به عنوان مطرح ترین نام،در زمینه آموزشگاه های کنکور در ذهن مردم ثبت نماید.

از جمله فعالیت های خلاقانه این سازمان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
1.جمع آوری کلیه نمونه سؤال های سالهای قبل(به عنوان اولین آموزشگاهی که اقدام به این کار کرد)

2.طراحی کتاب های سبز (برای یادگیری)،آبی (کتاب های تست)،زرد (سؤالات کنکورهای گذشته برای جمع بندی در ماه آخر) و ...

3.برگزاری آزمون های آزمایشی که در مقایسه با سایر مراکز مشغول به این امر،قلمچی توانسته با اعلام نتیجه آزمون،فقط چند ساعت پس از آزمون،بسیار موفق عمل کرده و طرفداران پر و پا قرص خود را داشته باشد.

 


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : آذر درخشان - ساعت ۱۱:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢
 

شرکت مورد نظر ما شرکت ملی نفت ایران است. که از نظر رسمی بودن، تمرکز، نوع سازماندهی، ارتباط سازمانی و... بررسی شده است.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : آذر درخشان - ساعت ۱۱:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢
 

مدیر خلاق:

یکی از نمونه­های مدیران خلاق، مدیر پوشاک هاکوپیان است. با اینکه در بعضی موارد، قیمت محصول با کیفیت آن همگونی ندارد. اما به دلیل استفاده از خلاقیت در مشتری­مداری و جاب توجه مشتری این فروشگاه طرفداران بسیار زیادی دارد. برای مثال در هنگامی که مشتریان برگه اشتراک خود را پر می­کنند. سوالات جالبی را پاسخ می­دهند. مانند سالروز ازدواج یا تاریخ تولد. جالب­تر آن­که درتاریخ  این مناسبت­ها بن خرید به همراه یک کارت دعوت به آدرس مشترک فرستاده خواهد شد. البته واضح است که فروشگاه از این بن­ها ضرری نمی­کند. چون با این کار اگر مشتری­ها قصد خرید هم نداشته باشند به این کار تشویق می­شوند. همچنین این فروشگاه سالیانه بروشورهای خود را برای مشترکان خود می­فرستد و با این کار مشترکان تشویق می­شوند از مدل­های جدید دیدن کنند. پس این مدیر خلاق با صرف هزینه اندک که البته با قیمت بالای محصولاتش قابل جبران است. فروش محصولاتش را چند برابر می­کند.

 


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : سیامک مختاری - ساعت ۱٠:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢
 

مدیریت مذاکره
نوشته: فیلیپ
  باگلی

مقدمه

" مذاکره " ، کاری که همه ما ، همیشه و تقریباً در مورد همه چیز انجام می دهیم و اثر بخشی ترین روش برای حل تعارض است . مذاکره بعنوان روشی تعریف می شود که افراد برای نیل به تصمیمهای متفق استفاده می کنند و در مورد چگونگی و ماهیت اقدامات آینده به توافق می رسند .
مذاکره در تمامی لحظات بشر عجین شده است و ماهیتی همه روزه دارد . چرا که تمامی انسانها مذاکره می کنند و در واقع زبان قرارداد و داد و ستد را از بدو تولد می آموزند . اما آیا همه افراد از مهارتها و توانمندیهای لازم جهت انجام مذاکره موفق برخوردارند ؟ و در صورت عدم برخورداری از مهارتهای لازم ، آیا مذاکره اثر بخش ، مهارتی قابل انتقال است ؟


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : مصطفی پورصالحی - ساعت ۱٠:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢
 

کتاب «هفت عادت مردمان موثر» استفان کاوی، شهرت جهانی دارد.استفان کاوی در آمریکا به دنیا آمد. لیسانس را از دانشگاه یوتاه، فوق لیسانس را در رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه هاروارد و دکترا را از دانشگاه یانگ اخذ کرد.در همان دانشگاه سالها به تدریس در زمینه مدیریت کسب و کار و رفتار سازمانی اشتغال داشت.هنگام حضور در دانشگاه هاروارد به شدت به جنبه های انسانی سازمان‌ها علاقه مند شد و در آن زمینه به فعالیت پرداخت. پس از آن خود موسسه‌ای به نام کانون بین‌المللی رهبری کاوی تاسیس و فعالیت‌های وسیعی را به عنوان مدرس و مشاور در بیش از نیمی از ‌۵٠٠ شرکت موفق در آمریکا آغاز کرد. کاوی مقالات بسیاری در زمینه رهبری، کارایی فردی و سازمانی و روابط خانوادگی و اجتماعی تالیف کرده است. او سخنران زبردست و نویسنده‌ی برجسته‌ای است که همواره کتاب‌هایش درصدر پرفروش ترین کتاب‌های مدیریتی قرار گرفته و به زبان‌های مختلف منتشر شده است. او آموزش مدیران شرکت‌ها را در همه سطوح وجهه‌ی همت خود قرار داده و تاکنون جوایز متعدد و چندین دکترای افتخاری کسب کرده است.کتاب هفت عادت مردمان موثر او شهرت جهانی دارد و تاکنون به ‌۴٠ زبان زنده دنیا ترجمه و در بیش از ‌١۵ میلیون نسخه در ‌٧٠ کشور به فروش رفته است. این کتاب بیش از ‌١٠ سال در فهرست پرفروش ترین کتابهای جهان قرار داشت. مجله فوربس در سال ‌٢٠٠٢ کتاب هفت عادت را یکی از ‌١٠ کتاب موثر مدیریتی در قرن بیستم معرفی کرده است. در سال ‌١٩٩۶ مجله تایم او را به عنوان یکی از ‌٢۵ آمریکایی تاثیرگذار عنوان کرده است. کتاب هفت عادت به نکات ظریفی می‌پردازد و نیازهای باطنی انسان را پاسخ می‌گوید.

 کنت بلانچارد((نویسنده مدیر 1دقیقه ای ،مدیریت استرس )) درباره‌ی او گفته است کاوی موجودی خارق العاده است. نوشته های او پرمحتوا و پرمعناست. او به مردم توجه دارد.

 

هفت عادت مردمان موثر، برگرفته از کتاب استفان کاوی، به قرار زیرند:

1.       عامل بودن؛

2.       شروع از پایان درذهن؛

3.       نخست به اولین ها پرداختن؛

4.       برنده - برنده اندیشیدن؛

5.       اول فهمیدن و سپس فهماندن؛

6.       هم افزایی (سینرژی)؛

7.       اره تیزکردن (پیشرفت مستمر و فرایندهای پیشرفت).

 


نظرات ()
 
 
 
نویسنده : مصطفی پورصالحی - ساعت ۱٠:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢
 

از قدیم گفته‌اند اگر اولین کاری که باید هر روز صبح انجام بدهی، این باشد که قورباغه زنده‌ای را قورت بدهی در بقیه روز خیالت راحت خواهد بود که سخت‌ترین و بدترین اتفاقی را که ممکن است در تمام روز برایت پیش بیاید پشت سر گذاشته‌اید.
قورباغه شما در واقع بزرگترین و مهم‌ترین کاری است که باید انجام بدهید. همان کاری که اگر الآن فکری به حالش نکنید به احتمال زیاد همین طور برای انجام ان تنبلی خواهید کرد. ضمناً کار موردنظر همان کاری است که انجام آن در حال حاضر می‌تواند بیشترین تأثیر مثبت را در زندگی شما بگذارد. قدیم‌ها همچنین گفته‌اند:
اگر قرار است دو تا قورباغه را بخوری اول آن یکی را که زشت تر است بخور!»


نظرات ()
 
 
 
نویسنده : سیامک مختاری - ساعت ۱٠:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢
 

ﺛﺮوﺗﻤﻨﺪﺗﺮﻳﻦ ﻣﺮد ﺑﺎﺑﻞ / 1

 

ﻛﺘﺎب ﺛﺮوﺗﻤﻨﺪ ﺗﺮﻳﻦ ﻣﺮد ﺑﺎﺑﻞ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ای از داﺳﺘﺎﻧﻬﺎی واﻗﻌﻲ اﺳﺖ ﻛﻪ ﻫﻢ از ﻟﺤﺎظ ادﺑﻲ و ﻫﻢ ﺑﻪ ﻟﺤﺎظ راﻫﻨﻤﺎﺋﻲ ﻫﺎی ﻣﺎﻟﻲ و اﻗﺘﺼﺎدی ﺟﺎﻟﺐ ﺗﻮﺟﻪ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ. در ﻫﻤﻪ داﺳﺘﺎن ﻫﺎ ﻋﻠﻞ ﻣﺸﻜﻼت ﻣﺎﻟﻲ ﻣﻮرد ﺑﺮرﺳـﻲ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ و راﻫﻜﺎرﻫﺎی ﻋﻤﻠﻲ ﺟﺎﻟﺒﻲ ﺑﺮای رﻓﻊ آن ﭘﻴﺸﻨﻬﺎد ﺷﺪه اﺳﺖ. ﻫﺪف واﻗﻌﻲ در اﻳـﻦ ﻛﺘـﺎب اﻳﺠـﺎد ﺑﻴﻨﺸﻲ اﺳﺖ ﺗﺎ ﻋﻼﻗﻤﻨﺪان ﺑﻪ ﻣﻮﻓﻘﻴﺖ ﻣﺎﻟﻲ ﺑﻪ ﻛﻤﻚ آن ﺛﺮوﺗﻤﻨﺪ ﺷﻮﻧﺪ، از ﺛﺮوت ﺧﻮد ﻧﮕﻬـﺪاری ﻛـﺮده و از درآﻣﺪ ﺣﺎﺻﻞ از آن ﺛﺮوت، ﺛﺮوت ﺑﻴﺸﺘﺮی ﺑﻪ دﺳﺖ آورﻧﺪ.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : شقایق ر خشانی فر - ساعت ۱٠:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢
 

بیژن، تاجر موفق و ثروتمند ایرانی

آیا تا به حال به این موضوع اندیشیده اید که انسان های فوق العاده پولدار روی زمین، برای خرید لباس، عطر و لوازم آرایشی به کدام مغازه می روند؟ منظورمان افرادی مانند “ملکه انگلیس” یا “سلطان برونئی” ‌یا “پرنس چارلز” و “بیل گیتس” و امثالهم است! به هر حال شاید تعداد پولدارهای روی زمین بسیار کمتر از انسان های عادی و متوسط باشد اما درمقابل ، قدرت خرید و توان پول خرج کردن این افراد را هم نمی توان نادیده گرفت و اگر کسی بتواند نظر این مشتریان رابه سوی خود جلب کند و سفارشات آنها را بگیرد، مسلما ثروت کلانی را به دست خواهد آورد. ثروتی که می تواند فرد را از همه ثروتمندتر سازد.
بیژن پاکزاد ، یکی از این عرضه کنندگان گران ترین اقلام و سفارشات ، برای پولدارترین ساکنین روی زمین است . او در یک خانواده فوق العاده پولدار درتهران متولد شد. جهت تحصیل به مدرسه پولدارهای سوئیس، یعنی “Le Rosey” رفت و در آنجا با شاهزاده های بزرگ مانند “پرنس ریتر” همکلاسی شد . درحقیقت تعداد زیادی از مشتریانش را بیژن در همان مدرسه سوئیسی شناسایی و شکار کرد. او همانجا دریافت که سلیقه ی آدم های پولدار چگونه است و به چه شکلی می توان نظر آنها را برای خرید و سفارش اجناس به سوی خود جلب کرد.
“بیژن پاکزاد”‌ اکنون درآمد سالانه اش از فروش عطرها و ادکلن های “DNA” بیش از ٣٠٠ میلیون دلار درسال است و صاحب یکی از با شکوه ترین وگران قیمت ترین فروشگاههای نیویورک است که درب این فروشگاه ، فقط به روی مشتریان خاص وبه سفارش آنها باز می شود. بیژن دارای یک هواپیمای جت خصوصی است . آن دسته از مشتریانی که نمی توانند به فروشگاه او بیایند، او شخصا به نزد ایشان می رود و برای آنها مدل لباس ، تی شرت ، عطر و … طراحی می کند . او یک پول آفرین واقعی است و خیلی از پولدارها و توانگرهای دنیا به داشتن نام او روی عطر خود یا لباس های خویش افتخار می کنند. ..


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : بهاره اسعدی - ساعت ۸:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢
 

  1- اگر براستی خواهان یک سازمان خلاق هستید از خودتان سوال کنید ‏، آیا آماده هستید کارکنانتان با بیان ایده‌های خود سبب آزار شما شده و یا منشی شما با استدلال برای شما بیان کند که نظرات او از شما هوشمندانه‌تر است؟ پس در ابتدا در این خصوص فکر کنید. 


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : وحید علیزاده - ساعت ۸:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢
 

<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:"Cambria Math"; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:roman; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-1610611985 1107304683 0 0 159 0;} @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-1610611985 1073750139 0 0 159 0;} @font-face {font-family:Tahoma; panose-1:2 11 6 4 3 5 4 4 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:1627400839 -2147483648 8 0 66047 0;} @font-face {font-family:"B Mitra"; panose-1:0 0 4 0 0 0 0 0 0 0; mso-font-charset:178; mso-generic-font-family:auto; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:8193 -2147483648 8 0 64 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; margin-top:0in; margin-right:0in; margin-bottom:10.0pt; margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-bidi-font-family:Arial;} h2 {mso-style-priority:9; mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-link:"Heading 2 Char"; mso-margin-top-alt:auto; margin-right:0in; mso-margin-bottom-alt:auto; margin-left:0in; mso-pagination:widow-orphan; mso-outline-level:2; font-size:18.0pt; font-family:"Times New Roman","serif"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} a:link, span.MsoHyperlink {mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; color:blue; text-decoration:underline; text-underline:single;} a:visited, span.MsoHyperlinkFollowed {mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; color:purple; mso-themecolor:followedhyperlink; text-decoration:underline; text-underline:single;} span.Heading2Char {mso-style-name:"Heading 2 Char"; mso-style-priority:9; mso-style-unhide:no; mso-style-locked:yes; mso-style-link:"Heading 2"; mso-ansi-font-size:18.0pt; mso-bidi-font-size:18.0pt; font-family:"Times New Roman","serif"; mso-ascii-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-hansi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; font-weight:bold;} .MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; font-size:10.0pt; mso-ansi-font-size:10.0pt; mso-bidi-font-size:10.0pt; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-bidi-font-family:Arial;} @page Section1 {size:8.5in 11.0in; margin:1.0in 1.0in 1.0in 1.0in; mso-header-margin:.5in; mso-footer-margin:.5in; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

مجله فورچون برای رتبه‌بندی و انتخاب شرکت‌های برتر در هر حوزه براساس کیفیت خدمات و ایده‌های نوین به کار گرفته شده توسط شرکت‌ها اقدام به ارائه امتیاز به آنها کرده است.
طبق این امتیازدهی در حوزه کامپیوتر شرکت IBM با امتیاز 46/7 رتبه نخست را کسب کرده و به ترتیب شرکت Apple با امتیاز 44/7، شرکت Xerox با امتیاز 74/6، شرکت canon با امتیاز 61/6 و شرکت Hewlett-packard با امتیاز 48/6 رتبه‌های دوم تا پنجم را به خود اختصاص داده‌اند.
برترین‌های نرم‌افزاری
همچنین در حوزه کامپیوتر نرم‌افزار شرکت Intuit با کسب امتیاز 55/7 در صدر شرکت‌های نرم‌افزاری قرار گرفته و Autodesk با امتیاز 35/7 رتبه دوم این جدول را به خود اختصاص داده است.
شرکت Microsoft با امتیاز 73/6 و Electronic Arts با امتیاز 65/6 نیز رتبه‌های چهارم و پنجم را کسب کرده‌اند.
برترین‌های خدمات اینترنتی و خرده‌فروشی
در بخــش ارائـــه خدمـــات اینترنتی شــرکت (Inter Active Corp (IAC با امتیاز 23/8 رتبه اول، شرکت google با امتیاز 95/7 رتبه د وم، شرکت eBay با امتیاز 18/7 رتبه سوم و شرکت yahoo با امتیاز 77/6 رتبه چهارم را به خود اختصاص داده‌اند.
برترین‌های ارتباطات شبکه‌ای
در بخش Network communication نیز شرکت cisco system توانسته 73/7 امتیاز برای رتبه اول کسب کند و سپس corning با 62/7 امتیاز و Motorola با 60/7 امتیاز، Qualcomm با 50/7 امتیاز و Tellabs با 18/7 امتیاز رتبه‌های بعدی را کسب کرده‌اند.
برترین‌های مخابرات
در بخش Telecommunication نیز کمپانی Bellsoth دارای امتیاز 32/7 و رتبه نخست است و شرکت AT&T رتبه دوم را با امتیاز 09/7 کسب کرده است.
در حوزه مخابرات شرکت Verizon communications دارای امتیاز 00/7 و رتبه سوم، شرکت Comcast با امتیاز 90/6 و رتبه چهارم و شرکت cox communications با امتیاز 55/6 و رتبه پنجم توانسته‌اند در جدول برترین‌ها جای گیرند.
برترین‌های بانک‌ها و کارت‌های اعتباری
در بخش credit card cos نیز American Express 7/56 امتیاز کسب کرده و رتبه نخست این حوزه را به خود اختصاص داده است.
Bank of America
نیز رتبه دوم را با 45/7 امتیاز و wells fargo رتبه سوم را با 10/7 امتیاز و Wachovia رتبه چهارم را با 49/6 امتیاز و citigroup رتبه پنجم را با 41/6 امتیاز کسب کرده‌اند.
برترین‌های بازار سرگرمی
در بخش Entertainment مجله فورچون شرکت Walt Disney را با 08/8 امتیاز به عنوان نخستین کمپانی معرفی کرده است و New corp با 72/6 امتیاز بعد از آن قرار گرفته است.
رتبه سوم را نیز کمپانی Warner Music group با 29/6 امتیاز کسب کرده و Univision Communications با 13/6 امتیاز رتبه چهارم و Bertelsmann با 06/6 رتبه پنجم را به خود اختصاص داده‌اند.
برترین‌ها از سرمایه‌گذاری تا مسوولیت‌های اجتماعی
مجله فورچون در 8 بخش ابتکارات، مدیریت پرسنل، ثبات مالی، کیفیت مدیریت، استفاده از منابع مالی، مسوولیت‌های اجتماعی، سرمایه‌گذاری درازمدت و کیفیت محصولات و خدمات نیز تمامی شرکت‌ها را بدون لحاظ کردن حوزه فعالیت آنها دسته‌بندی کرده است
Open in new window

طبق این رتبه‌بندی در بخش ابتکارات و ابداعات شرکت Apple با 26/9 امتیاز رتبه نخست را دارد. شرکت google و Fedex که به ترتیب با 05/9 و 85/8 رتبه‌های بعدی را گرفته‌اند.
در بخش مدیریت پرسنل

شرکت Fedex و85/8 امتیاز برای رتبه اول کسب کرده است و Procter & Gamble با 84/8 رتبه دوم و   google با 74/8 رتبه سوم را دریافت کرده‌اند.

 بخش ثبات مالی

شرکت Exxon Mobil رتبه اول را با 57/9 امتیاز، CHS با 40/9 امتیاز رتبه دوم و Berkshire Hathaway با 31/9 امتیاز رتبه سوم را دریافت کرده‌اند.

بخش کیفیت مدیریت

  Procter & Gamble و 05/9 امتیاز برای رتبه اول دریافت کرده و General Electric با 9 امتیاز رتبه دوم را کسب کرده است. پس از آن نیز Kinder Morgan رتبه سوم را با 9امتیاز کسب کرده است.
بخش استفاده از منابع مالی

   Kinder Morgan با 70/8 امتیاز رتبه اول،‌ CHS با 67/8امتیاز رتبه دوم و EXXON Mobil با 57/8 امتیاز رتبه سوم را کسب کرده‌اند.
بخش مسوولیت‌های اجتماعی

 نیز CHS توانسته 89/8امتیاز برای رتبه اول کسب کند و پس از آن United Parcel  sevice با 82/8 امتیاز رتبه دوم را دارد.
در این بخشWhole Foods Marketو33/8 امتیاز برای رتبه سوم کسب کرده است.
بخش ســـرمایه‌گذاری‌های بلنـــد مدت

 شرکت CHS به عنوان نخستین با 89/8 امتیاز برگزیده شده و Berkshire Hathaway با84/8 امتیاز برای رتبه دوم و EXXON Mobil با 83/8 امتیاز برای رتبه سوم انتخاب شده است.
بخش کیفیت محصولات و خدمات

 شرکت FedEX توانست 94/8 امتیاز و رتبه اول،‌ شرکت Walt Disneyو76/8 امتیاز و رتبه دوم و شرکت Procter & Gamble نیز 73/8 امتیاز و رتبه سوم را کسب کرده‌اند.

مدیران خلاق وافکار بکر آنها

استیون پاوْل جابز زادهٔ ۲۴ فوریه ۱۹۵۱مدیر ارشد عملیاتی شرکت رایانه‌ای اپل و یکی از چهره‌های پیشرو در صنعت رایانه است. او به همراه استیو وزنیاک با بنیان گذاشتن شرکت اپل در سال ۱۹۷۶ و ارائه‌ٔ رایانهٔ اپل II، به مورد پسند عام قرار گرفتن مفهوم رایانهٔ خانگی کمک بسیار کرده است. بعده‌ها، او یکی از اولین افرادی بود که به ارزش تجاری بالقوهٔ رابط گرافیکی کاربر و موشواره‌ای که در مرکز تحقیقات شرکت زیراکس در پالوآلتو ساخته شده بود، آگاه گشت و بر افزوده شدن این فناوری‌های نوین به رایانه‌ٔ اپل مکینتاش نظارت کرد. امروزه، به‌عنوان مدیر ارشد عملیاتی شرکت اپل، جابز به ‌ نجات دهندهٔ اصلی این شرکت معروف شده‌است. خصوصاً پس از به نتیجه رسیدن ایده‌ای که وی اصرار و علاقه‌ای شخصی به آن داشته است؛ آی‌پاد. همچنین او نائب‌رئیس و مدیر عامل استودیوی پویانمایی پیکسار نیز بوده است . این شرکت یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه‌ٔ تولید محصولات سینمایی‌ای است که از پویانمایی رایانه‌ای استفاده می‌کنند.
تلفن همراه آی‌فن اپل به پنج دلیل به عنوان نوآورانه‌ترین محصول سال 2007 در فهرست بهترین اختراع سال انتخاب شد این تلفن همراه از فناوری‌های بسیار مهمی از جمله فناوری‌های مربوط به علوم مولکولی، روباتیک و نظامی برخوردار است. همچنین این تلفن همراه علاوه بر طراحی زیبا، غنی از عملکردهای دردسترس با حداکثر استفاده آسان است.

لز سوی دیگر کیفیت بالای این محصول موجب شد که در هفته‌های اول عرضه، بسیاری از تولیدکنندگان بزرگ تلفن همراه از این تولید کپی‌برداری کنند. این در حالی است که آی‌فن اولین تلفن همراهی است که اپل وارد بازار کرده است.

مدیران خلاق شرکت سونی

روز هفتم مه سال ۱۹۴۶ ماسارو ایبوکا و آکیو موریتا شرکت مشترک خویش را با نام «توکیو تسوشین کوگیو» که بعدها به سونی تغیر نام داد  تاسیس کردند. بدین ترتیب دو مهندس نابغهدر خاکسترهای جنگ جهانی دوم یک اسطوره را آغاز کردند شعار اصلی آنان که در حقیقت شعار شرکت سونی بود «ما تکنولوژی مورد نیازمان را خود ابداع کرده و رواج می دهیم تا بدین ترتیب از مشکلاتی که شرکت های بزرگ به آن دچار هستند اجتناب کرده باشیم» این شرکت پس از چند اختراع ناموفق توانست در سال 1953 وضع شرکت تغییر کرد در آن روزها اکیو موریتا توانست اختراع یک شی کوجک را از شرکت وسترن الکتریک به نام ترانزیستور  را بخرد که بوسیله ی آن توانستند کوچک ترین رادیوی دنیا اولین تلویزیون تمام ترانزیستوری دنیا، اولین دستگاه ضبط ویدیویی ترانزیستوری، یک سیستم تلویزیون رنگی «تری نیترون» و بسیاری ابداعات بزرگرا  شکل دهند. از میان ابداعات مذکور شاید بتوان گفت واکمن و دستگاه های استریوی قابل حمل در جیب شلوار تا به امروز مشهورترین آنها بوده اند. البته شکست هایی هم وجود داشته اند: از آنجایی که ایبوکا و موریتا مغرورتر از آن بودند که سیستم ابداعی ویدیویی خویش موسوم به بتاماکس را در اختیار دیگران قرار دهند، سیستم VHS که توسط رقیب اصلی یعنی شرکت ماتسوشیتا اختراع شده بود در جهان به قدرت اول بدل شده است. با این حال در مورد تکنولوژی «دیسک فشرده» (کمپاکت دیسک) که توسط سونی و فیلیپس ابداع شده بود، اشتباه مذکور تکرار نشد. البته تحقیقات و فناوری همواره تنها یکی از بسترهای فعالیت در داستان شرکت سونی بوده اند. عامل دوم و موتور مهم حرکت مفاهیمی بوده اند که بنیانگذاران شرکت از نتایج حاصل از جنگ جهانی دوم آنان را به دست آورده اند. احساس حسادت و رقابت با آمریکا همانقدر در ایبوکا و موریتا ریشه دوانده بودند که حس بخشش و اعتقاد به لزوم یادگیری از غرب.

جف بیزایس- بنیانگذار شرکت آمازون

   Jeff   پسر ارشد « Miguel Bezos» مدیر کمپانی «Exxon» می باشد. از همان دوران کودکی نبوغ ویژه ای برای انجام کارهای خارق العاده و نو داشت . در فاصله سال های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۴ ، «Bezos» وارد کمپانی «D.E Shaw» شد و با خلق پیچیده ترین سیستم تکنولوژیکی مالی، قدرت آن را در «Wall Street» فزونی بخشید و سرانجام در سمت مدیر ارشد گروه و مجددا به عنوان جوان ترین مدیر به کار مشغول گردید. وی که تخصص ویژه ای در کامپیوتر داشت، با پدیدار شدن تجارت الکترونیک تصمیم گرفت تا از تخصص خود در این نوع تجارت نیز استفاده نماید. از این رو همراه همسرش «Mackenzie» که یک رمان نویس بود و علاقه فراوانی به مطالعه کتب گوناگون داشت، سایت «Amazon.com» را بنا کرد. البته شکل اولیه سایت و نحوه کاربری آن اصلا قابل مقایسه با نوع فعلی در آن نبود چرا که آنها در ابتدا اصلا توجه تصور چنین تجارت عظیمی را نداشتند. قصد آنها فروش کتاب ، CD و نوارهای موسیقی و فیلم در محدوده ای اندک بود اما بازگذشت زمان و درک نیاز جوامع بشری « Bezos» کم کم آن را ارتقا داد به شکل فعلی اش رساند.

جورج استمن- بنیانگذار شرکت کداک

امروزه از «George Eastman» موسس کمپانی بزرگ «Eastman Kodak» به عنوان پدر صنعت عکاسی مدرن و نوین یاد می‌شود. او در سال ۱۸۵۴ در یکی از روستاهای «نیویورک» دیده به جهان گشودهنگامی که ۲۳ سال بیشتر نداشت یکی از همکارانش با مشاهده فعالیت‌های خستگی‌ناپذیر او پیشنهاد کرد که تعطیلات آخر هفته را به همراه مادر و خواهرانش به خارج از شهر بروند و به تفریح بپردازند. در میان کلام همکار دلسوز پیشنهادی مطرح شد که سرآغاز تحول زندگی «George» و تکنولوژی بشر به حساب می‌آمد. او گفت که برای ثبت خاطره آن روز گردش «George» دوربینی تهیه نماید و از خانواده‌اش چند عکس یادگاری بگیرد.
اگر چه «George» دوربینی اجاره کرد اما هرگز تعطیلات آخر هفته را در بیرون از خانه نگذراند. سنگینی، حجم و گرانی مبلغ تهیه یک دوربین و یا حتی یک عکس تمامی فکر او را به خود مشغول ساخته بود. «آیا امکان ظهور دوربینی جدید با خصوصیات کاملاً متفاوت وجود ندارد؟یکسال بعد با کمک‌های مالی «Henry Strong» کمپانی «Eastman Dry Plate» برپا شد و به سبب فعالیت‌های شدید «George» در آن دیگر مجبور به استعفا از بانک شد. در سال ۱۸۸۴ فعالیت‌های کمپانی «Eastman» که حال به یک کمپانی تولید فیلم تبدیل شده بود گسترش یافت و او توانست فیلم‌های حلقه‌ای را جایگزین نگاتیوهای شیشه‌ای نماید که با استقبال بسیار بی‌نظیری مواجه شد در سال ۱۸۸۸ «Eastman» نام «Kodak» را برای کمپانی و محصولات خود برگزید


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : شقایق ر خشانی فر - ساعت ۱:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢
 

برگرفته از:

"The MAGAZINE Of Human Resources Development."

تعریف ارزیابی عملکرد( ارزشیابی عملکرد )

 

فرآیندی است که به وسیله ی آن کار کارکنان در فواصلی معین و به طور رسمی مورد بررسی و سنجش قرار می گیرد.

 

فرآیند شناسایی، مشاهده ، سنجش وبهبود عملکرد انسانی در سازمان هاست.

 

درفرهنگ مدیریت ارزشیابی عملکرد بدین گونه تعریف شده:

ارزشیابی عملکرد فرآیندی است که تولید اطلاعاتی درباره ی اثر بخشی وکارائی کار را مورد توجه قرار داده است....

 

 

 

 


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : سیدمرتضی امامی - ساعت ۱٢:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢
 

هفت عادت مردمان مؤثر به روشنی نشان می‌دهد که مؤثر بودن محصول منش ماست، نه ثمره قواعد و فنونی برای اداره یا کنترل کردن دیگران. منش ما صرفا حاصل اوضاع و شرایط یا نحوه تربیت وتوارث ما نیست، از اینرو از طریق این هفت عادت، عناصر اساسی مؤثر بودن را در درازمدت می‌آموزیم و درونی می‌‌سازیم. این هفت عادت کاملا به یکدیگر مرتبط‌اند و مردمان مؤثر آنها را در خود درونی کرده‌اند:

 


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : سیدمرتضی امامی - ساعت ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢
 

  ارا ئه تعریفی دقیق،ساده،خلاصه شده وکاربردی از مفهوم روابط عمومی کاری سخت وگاهی غیر ممکن است کارشناسان علوم ارتباطات وعلوم اجتماعی بارها سعی کرده اند تا تعاریف مختلفی از روابط عمومی را ادغام کرده و تعریفی دقیق وخلاصه ارائه دهند که در ذیل به بعضی از آنها اشاره می شود.
«ادوارد البرینو»روابط عمومی راکوششی می داند که به وسیله ی اطلاعات اقناع وداوری برای طراحی(مهندسی) حمایت عامه از یک فعالیت یک حرکت یا یک موسسه با استفاده از ارتباطات انجام می شود.


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : سیدمرتضی امامی - ساعت ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢
 

خلاصه کتاب مدیریت منابع انسانی

 

 

در این کتاب همانطور که از نامش نیز پیداست به مبحث مهم و کاربردی مدیریت منابع انسانی در سازمان ها پرداخته شده است.

در ابتدای این کتاب نویسنده با ذکر چند نمونه به اهمیت مدیریت منابع انسانی در سازمان و نقشی که می تواند در بهره وری و ایجاد سود در سازمان داشته باشد، اشاره می کند و اهمیت ایجاد تحول در سیستم های مدیریت منابع انسانی را خاطر نشان می کند. در ادامه خلاصه ای از مواردی که در این کتاب به آنها پرداخته شده است ذکر می گردد. این خلاصه اندک اندک و با مطالعه قسمت های بیشتر کتاب تکمیل می شود.

 


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : نادیا گویا - ساعت ٩:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢
 

Edward W. Scripps مؤسس امپراطوری رسانه که شامل 20 مرکز تجاری روزنامه که از واشنگتن تا فلوریدا کشیده شده می باشد، که از جمله آن ها : “Scripps Howard News Service, United Media, and the worldwide licensing and syndication home of PEANUTS and DILBERT.”

او کارش را در سال 1878 با استقراض $10000 برای ایجاد یک روزنامه در Cleveland با نام The Penny Press شروع کرد . او می خواست تا یک مجتمع تجاری ناکارآمد با کارگران شهری به سرعت به مدلی برای اولین وسیله جمعی کشور تبدیل شود . او فرمولی موفقیت آمیز یافت و شروع به ساخت اولین زنجیره روزنامه ها تحت مالکیت عمومی کرد . امروزه کمپانی E. W. Scripps یک بنگاه رسانه ای متنوع در ضمینه روزنامه ها ، ایستگاه های تلویزیونی رادیویی ، شبکه های تلویزیونی کابلی و سایر تشکیلات اقتصادی مرتبط با رسانه .

اصول اخلاقی برای Scripps بسیار مهم بود و کوشید تا پول و کار و زندگی اش را در منظر مناسبی نگه دارد . در اینجا با 23 کد که E.W. Scripps در زندگی و کارش استفاده کرد آگاهی یابید.

 


نظرات ()
 
 
 
نویسنده : نادیا گویا - ساعت ٩:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢
 

(کیم وو چونگ ) رئیس هیئت مدیره  و موسس تشکیلات دیوو است. ایشان در 19 دسامبر 1936 در شهر "تا اگو" به دنیا آمد. پس از اتمام تحصیلات ابتدایی و متوسطه در سال 1960 موفق به اخذ دانش نامه اقتصاد از دانشگاه "یانسی" کره گردید. پس از یک سال خدمت در شورای توسعه اقتصادی کره که یک ارگان دولتی است، کار تجاری خود را در شرکت "هان سانگ" آغاز نمود و تا قبل از سال 1967 که خود (شرکت صنایع دیوو) را تاسیس کرد در این شرکت تا مقام مدیریت ارتقا پیدا کرد.در حال حاضر دیوو با بیش از 70 شعبه در جهان فعالیت دارد.

آقای کیم تا کنون جوایز بی شماری را دریافت داشته است و از طرف دانشگاه های معروفی موفق به اخذ دکترای افتخاری گشته است . ایشان در سال 1978 ضمن اهدائ کلیه دارایی خود" بنیاد دیوو" را تاسیس کرد؛  این بنیاد با کمک به بسیاری از افراد تا به حال 5 بیمارستان روستایی و عمومی در کره تاسیس کرده است..


نظرات ()
 
 
 
نویسنده : ناهید قادری - ساعت ۸:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱
 

پشت اسکناس دلار ، تصویر هرم ناقصی قرار دارد که چشمی درخشان وبراق بر تارکش دیده می شود، هرم نمادی از قدرت و پایداری اقتصادی است و ناقص بودنش هم نشان دهنده قابلیت همواره رو به افزایش تولید ثروت در امریکاست. این نقش در سال 1935 در اوج رکود اقتصادی به دستور رئیس جمهور وقت روزولت بر پشت اسکناس دلار چاپ گردید


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : ناهید قادری - ساعت ۸:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱
 

همانیم که مدام به آن می پردازیم .پس تعالی ،نه عمل ، بلکه عادت است .
ارسطو

ما مخلوقاتی هستیم که عاداتی داریم و بدون آن عادات نمی توانیم زندگانی کنیم . بعضی از این عادات بد و ناگوارند که باید اصلاح شوند برخی دیگر خوب هستند که باید بهبود یابند و شماری هم عالی و ممتاز که باید به درجه ی کمال برسند.


بر چسب ها:
نظرات ()